UKS Black Skorpion Przyłęk najlepszy w kraju!

wtorek, 1.3.2016 09:01 6326 6

Zawodnicy wspaniale się spisali przywożąc czterdzieści jeden medali, w tym dwadzieścia złotych na Mistrzostwach Polski w Gdańsku w siłowaniu na ręce. Zawody odbywały się w ramach imprezy Fit Festiwal Gdańsk 2016 w dniach 27-28 lutego.

W klasyfikacji generalnej wśród wszystkich klubów uczestniczących w mistrzostwach UKS Black Skorpion Przyłęk zajął pierwsze miejsce, kwalifikując się tym do kadry narodowej na mistrzostwa świata i Europy w Bułgarii i Rumunii.

To nowy rekord ekipy z Przyłęku na mistrzostwach kraju. Klub reprezentowało 27 zawodników, gdzie najmłodszy Alan Troicki to zaledwie 12-latek, najstarszy w kadrze to Wiesław Jabłoński - 62 lata. Wyjątkowo dumni jesteśmy  naszych juniorów, którzy przywieźli po cztery złote krążki triumfując zarówno w kategorii seniorów i juniorów na obie ręce w swoich kategoriach wiekowych - Dawid Ciesielski i Magdalena Fil.

W kategorii seniorów w swojej kategorii dwa złota wywalczył Rafał Woźny, ze złotym i srebrnym krążkiem w kategorii master z Gdańska wraca Adrian Ferenc. Ponadto w seniorskich kategoriach złoty medal wywalczył Piotr Matusiak, dwa srebra przywiózł Marian Janeczek, jedno Łukasz Bogusz, a srebrny i brązowy krążek w kategorii seniorów dołożyła do swojej kolekcji Paulina Brzezińska.

UKS Black Skorpion Przyłęk serdecznie dziękuje burmistrzowi Krzysztofowi Żegańskiemu za dofinansowanie wyjazdu na mistrzostwa oraz zapowiada więcej sukcesów na kolejnych zawodach!

Wyniki:

Mateusz Troicki – kat. junior do 18 lat do 50 kg – 4 miejsce (ręka prawa), 5 miejsce (ręka lewa)
Alan Troicki – kat. junior do 18 lat do 50 kg – 5 miejsce (ręka prawa), 3 miejsce (ręka lewa)
Dawid Ciesielski – kat. junior do 18 lat do 55 kg – 1 miejsce (ręka prawa), 1 miejsce (ręka lewa), kat. senior do 55 kg – 1 miejsce (ręka prawa), 1 miejsce (ręka lewa)
Tymoteusz Stypuła – kat. junior do 18 lat do 60 kg – 3 miejsce (ręka prawa), 3 miejsce (ręka lewa), kat. senior do 60 kg – 7 miejsce (ręka prawa)
Jacek Stecyk – kat. junior do 18 lat do 65 kg – 3 miejsce (ręka prawa), 2 miejsce (ręka lewa), kat. senior do 65 kg – 10 miejsce (ręka prawa), 7 miejsce (ręka lewa)
Oskar Raba – kat. junior do 18 lat do 70 kg – 2 miejsce (ręka prawa), 7 miejsce (ręka lewa)
Daniel Burys – kat. junior do 18 lat do 75 kg – 1 miejsce (ręka prawa), 4 miejsce (ręka lewa), kat. senior do 75 kg – 7 miejsce (ręka prawa), 8 miejsce (ręka lewa)
Kasjan Ferenc – kat. junior do 21 lat do 70 kg – 3 miejsce (ręka prawa), kat. junior do 18 lat do 70 kg – 5 miejsce (ręka lewa)
Cyprian Załoga – kat. junior do 21 lat do 75 kg – 1 miejsce (ręka prawa), 1 miejsce (ręka lewa), kat. senior do 75 kg – 3 miejsce (ręka prawa)
Wiktor Waraczewski – kat. junior do 21 lat 90+ kg – 2 miejsce (ręka prawa), kat. junior do 18 lat +80 kg – 4 miejsce (ręka lewa)
Paweł Sułkowski – kat. senior do 65 kg – 6 miejsce (ręka prawa), 11 miejsce (ręka lewa)
Rafał Woźny – kat. senior do 75 kg – 1 miejsce (ręka prawa), 1 miejsce (ręka lewa)
Łukasz Bogusz – kat. senior do 85 kg – 3 miejsce (ręka prawa), 5 miejsce (ręka lewa)
Kamil Zwardoń – kat. senior do 85 kg – 5 miejsce (ręka prawa), 10 miejsce (ręka lewa)
Artur Burys – kat. senior do 90 kg – 8 miejsce (ręka prawa), 10 miejsce (ręka prawa)
Piotr Matusiak – kat. senior +110 kg – 4 miejsce (ręka prawa), 1 miejsce (ręka lewa)
Marian Janeczek – kat. master do 80 kg – 2 miejsce (ręka prawa), 2 miejsce (ręka lewa)
Rafał Hałaniuk – kat. master do 80 kg – 6 miejsce (ręka prawa), 6 miejsce (ręka lewa)
Andrzej Witek – kat. master do 90 kg – 4 miejsce (ręka prawa), 4 miejsce (ręka lewa), kat. grandmaster do 90 kg – 6 miejsce (ręka prawa), 6 miejsce (ręka lewa)
Adrian Ferenc – kat. master do 100 kg – 1 miejsce (ręka prawa), 2 miejsce (ręka lewa)
Wiesław Jabłoński – kat. master +100 kg – 6 miejsce (ręka prawa), 6 miejsce (ręka lewa), kat. grandmaster +90 kg – 4 miejsce (ręka prawa), 2 miejsce (ręka lewa)
Patrycja Betka – kat. junior do lat 18 do 50 kg – 4 miejsce (ręka prawa), 6 miejsce (ręka lewa), senior do 50 kg – 4 miejsce (ręka prawa), 5 miejsce (ręka lewa)
Judyta Hałaniuk – kat. junior do lat 18 do 55 kg – 3 miejsce (ręka prawa), 3 miejsce (ręka lewa), senior do 55 kg – 5 miejsce (ręka prawa), 4 miejsce (ręka lewa)
Paulina Brzezińska – kat. junior do 18 lat do 60 kg – 1 miejsce (ręka prawa), 3 miejsce (ręka lewa), senior do 60 kg – 2 miejsce (ręka prawa), 3 miejsce (ręka lewa)
Aneta Pietruniak – kat. junior do 21 lat do 65 kg – 1 miejsce (ręka prawa), 1 miejsce (ręka lewa), senior do 65 kg – 3 miejsce (ręka prawa), 4 miejsce (ręka lewa)
Klaudia Małecka – kat. junior do 21 lat do 70 kg – 1 miejsce (ręka prawa), 1 miejsce (ręka lewa), senior do 70 kg – 4 miejsce (ręka prawa), 3 miejsce (ręka lewa)
Magdalena Fil – kat. junior do 21 lat +70 kg – 1 miejsce (ręka prawa), 1 miejsce (ręka lewa), senior +80 kg – 1 miejsce (ręka prawa), 1 miejsce (ręka lewa)

UMIG Bardo

Przeczytaj komentarze (6)

Komentarze (6)

kibic klubu wtorek, 01.03.2016 13:40
Jeśli byłbyś inteligentny to po miejscu zajętym przez pana Jabłońskiego...
m czwartek, 07.04.2016 21:32
m czwartek, 07.04.2016 21:30
Świetnie.GRATULACJE.
Jędrek wtorek, 01.03.2016 17:00
Ludziska trenują, jeżdżą na zawody, wygrywają. Tylko chwalić i gratulować
nikt ważny wtorek, 01.03.2016 16:45
Kibic klubu to może jesteś, ale rywalizacji i o...
nikt ważny wtorek, 01.03.2016 12:28
szkoda że nie pisze ilu zawodników startowało i ilu pokonał...