W Doboszowicach powstanie centrum opiekuńczo-mieszkalne dla seniorów, a w Ożarach wybudują świetlicę

poniedziałek, 1.8.2022 12:17 1633 0

W gminie Kamieniec Ząbkowicki szykują się dwie duże inwestycje: w Doboszowicach ma powstać centrum opiekuńczo-mieszkalne dla seniorów, a w Ożarach samorząd chce wybudować  świetlicę.

Gmina Kamieniec Ząbkowicki w ramach Programu Inwestycji Strategicznych dla terenów popegeerowskich otrzymała 4 968 888,07 zł na dwa zadania: utworzenie Centrum Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego w Doboszowicach i budowa Świetlicy wiejskiej w Ożarach.

- Pierwszym jest adaptację budynku gminnego w Doboszowicach, gdzie powstać ma centrum opiekuńczo-mieszkalne dla osób starszych wymagających stałego pobytu. W zmodernizowanym budynku znajdzie się miejsce do długoterminowego pobytu leczniczego do 30 pensjonariuszy wraz z zapleczem socjalnym kuchennym oraz usługami leczniczymi dla mieszkańców i punktem sklepowym. Budynek będzie również wyposażony w windę i część świetlicową. Odpowiednio zostanie też zagospodarowany teren wokół unowocześnionego obiektu  - mówi burmistrz Kamieńca Ząbkowickiego, Marcin Czerniec - Mamy też środki budowę nowej świetlicy wiejskiej w Ożarach. Stary budynek nie nadaje się już do bezpiecznego użytkowania, a jego kapitalny remont jest ekonomicznej nieuzasadniony. Wobec tego powstanie nowe miejsce spotkań i integracji naszej lokalnej społeczności - dodaje burmistrz.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)