komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

wtorek, 24 listopada 2020

Flory, Emmy

W kamienicy odcięto gaz. Kilkanaście rodzin bez ogrzewania

niedziela, 22.11.2020 14:46 , komentarze: 9 , odsłony: 3626
kategorie artykułu:

Mieszkańcy kamienicy znajdującej się na Rynku w Ząbkowicach Śląskich alarmują naszą redakcję, że nie mogą uzyskać pomocy od zarządcy ich wspólnoty. Po tym jak w sobotę pogotowie gazowe odcięło w budynku gaz, kilkanaście rodzin pozostaje bez ogrzewania i ciepłej wody. A mieszkańcy nie mogą się skontaktować z zarządcą nieruchomości.

fot. Czytelnik

 

Całe zdarzenie rozpoczęło się w piątek przed godziną 20.00. Zaniepokojony mieszkaniec jednej z kamienic na Rynku w Ząbkowicach Śląskich zgłosił na numer alarmowy, że wyczuwa zapach gazu w budynku. Na miejsce przybyli strażacy, którzy ustalili, że wyczuwalny zapach gazu najprawdopodobniej pochodził z butli gazowej, którą jeden z lokatorów przenosił po klatce schodowej. Budynek przewietrzono oraz dokonano pomiarów specjalistycznymi urządzeniami, które nie wykazały zagrożenia. Następnego dnia jedna z mieszkanek nadal jednak wyczuwała zapach gazu, powiadomiła więc pogotowie gazowe, które ze względów bezpieczeństwa odcięło dopływ gazu do budynku. 

- W naszej kamienicy mieszkają osoby starsze, rodziny z dziećmi czy niepełnosprawni. Zostaliśmy bez ogrzewania, a temperatura spada poniżej zera, i bez ciepłej wody - mówi nasza Czytelniczka, która dodaje, że z informacji, które udało się uzyskać mieszkańcom, aby dopływ gazu został przywrócony, najprawdopodobniej będzie musiała być wykonana próba szczelności instalacji. W tym kierunku odpowiednie działania musi podjąć zarządca nieruchomości.

Niestety, mieszkańcy od soboty bezskutecznie próbują się skontaktować z zarządcą, telefon "alarmowy", na który zgłaszane są wszelkie usterki i problemy, nie odpowiada. Mieszkańcy próbowali nawiązać kontakt także innymi sposobami, nadal bez skutku.

-  Jakiekolwiek działania w naszej sprawie zostaną więc podjęte pewnie dopiero w poniedziałek rano, a więc straciliśmy dwa dni, kiedy już coś można było zrobić. Dwa dni w zimnie, bez ogrzewania, bez ciepłej wody. To jest skandal - mówi nasza Czytelniczka.

Do zarządcy nieruchomości wysłaliśmy zapytanie, dlaczego przez weekend nie można się z nim  skontaktować się  w sprawach pilnych i co w takiej sytuacji mają zrobić mieszkańcy nieruchomości w której doszło na przykład do awarii lub usterki. Po otrzymaniu odpowiedzi, niezwłocznie ją opublikujemy. 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 16.11.2020 15:54
niedziela, 22.11.2020 13:44
piątek, 20.11.2020 09:47
3
czwartek, 19.11.2020 03:00
16
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele