komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

niedziela, 28 lutego 2021

Romana, Ludomira

W Pałacu Marianny Orańskiej odtwarzają stolarkę okienną dwóch ważnych pomieszczeń

piątek, 19.2.2021 14:54 , komentarze: 6 , odsłony: 3224
kategorie artykułu:

Pałacu Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim trwa realizacja projektu "Rewitalizacja romantycznego zespołu pałacowo-parkowego poprzez odtworzenie wybranych fragmentów zabytkowego pałacu i parku w Kamieńcu Ząbkowickim – etap I". 

Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

W ramach zadania rekonstruowana jest stolarka okienna i drzwiowa Sali Jadalnej oraz pomieszczeń poniżej oraz stolarka okienna kaplicy pałacowej.

Obecnie trwają prace przy wstawianiu okien w Sali Jadalnej. Zadanie jest łatwe, okna mają ponad 8 metrów wysokości!

- Przy rekonstrukcji stolarki okiennej i drzwiowej sali jadalnej do przyziemia włącznie dbamy o szczegóły! W oknach zamontowane zostaną mosiężne klamki, a okna zwieńczone będą pięknymi detalami - informuje Pałac Marianny Orańskiej. 

Celem projektu jest zwiększenie turystycznego potencjału kompleksu pałacowo-parkowego Marianny Orańskiej i jego walorów poprzez stworzenie warunków infrastrukturalnych umożliwiających wykreowanie spójnej kompleksowej oferty, będącej ciekawą formą spędzania czasu wolnego dla mieszkańców regionu i turystów.

- Pozwoli to na poprawę stanu zabytkowej substancji Pałacu Marianny Orańskiej, w szczególności tak ważnych jego części jak sala jadalna i kaplica - dodaje gmina Kamieniec Ząbkowicki - Przeprowadzenie prac remontowych oraz odtworzenia elementów stolarki zabytkowego Pałacu Marianny Orańskiej przyczyni się do zabezpieczenia części obiektu dziedzictwa przed wpływami atmosferycznymi oraz umożliwi ich udostępnienie i komfortowe zwiedzanie. Przeprowadzone w ramach projektu prace umożliwią wraz z zakresem prac wykonanych wcześniej oraz zaplanowanych zaadaptowanie pomieszczeń pod potrzeby oferty kulturalno-edukacyjnej skierowanej zarówno do mieszkańców regionu, jak i turystów uzyskujących szerszy dostęp do zasobów dziedzictwa kulturowego o znaczeniu ponadregionalnym. 

 

 

Wasze komentarze

Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec