W Piotrowicach Polskich uszkodzona została grobla zbiornika przeciwpożarowego

wtorek, 10.5.2022 11:48 2811 1

 Nasz Czytelnik podczas spaceru natknął się na zniszczoną groblę pomiędzy dwoma zbiornikami przeciwpowodziowymi w Piotrowicach Polskich, w gminie Ciepłowody. Poprosił nas o wyjaśnienie, jak doszło do jego uszkodzenia i czy zostanie naprawiony?

  - Podczas niedzielnego spaceru zaobserwowałem uszkodzenie tamy górnego zbiornika pożarowego w Piotrowicach Polskich - napisał nasz Czytelnik z prośbą o interwencję w tej sprawie. 

Teren ten podlega Nadleśnictwu Henryków. Jak wyjaśnia nadleśnictwo grobla pomiędzy zbiornikami przeciwpożarowymi w Leśnictwie Muszkowice nieopodal wsi Piotrowice Polskie uległa uszkodzeniu w ubiegłym roku w wyniku nawałnicy, która nawiedziła powiat ząbkowicki. 

- Nadleśnictwo w ubiegłym roku ogłosiło dwa przetargi na naprawę  grobli, ale z uwagi na brak ofert nie udało się wyłonić wykonawcy. W bieżącym roku  planujemy rozpisanie nowego postępowania na wyłonienie wykonawcy - zapewnia Dawid Wawrzyniak, zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Henryków. 

Na terenie Nadleśnictwa Henryków znajduje się  klika zbiorników do celów przeciwpożarowych, które zgodnie z Prawem budowlanym są poddawane okresowym przeglądom i w razie potrzeb poddawane naprawom i konserwacjom.

 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

wtorek, 10.05.2022 21:29
Nic się nie stało!będzie inwestycja zapewnia nadleśniczy do tematu będziemy