W pożarze stracili dorobek życia. Ruszyła zbiórka dla rodziny z Kamieńca Ząbkowickiego

poniedziałek, 9.1.2023 17:12 2660

W pożarze domu, który wybuchł  26 grudnia po godzinie 2.00 w Kamieńcu Ząbkowickim, sześcioosobowa rodzina straciła dobytek życia. Dom został całkowicie zniszczony i nie nadaje się do zamieszkania. Na portalu zrzutka.pl ruszyła zbiórka z pomocą dla poszkodowanej rodziny.  

- Blisko 40 lat ich ciężkiej pracy, wspomnień, rzeczy „uleciało z dymem”. Pośród nich są 2 osoby niepełnosprawne i 2 starsze, schorowane (mama 64 lata i tata 71 lat). Z dnia na dzień stracili wszystko, co mieli i muszą zacząć życie od nowa. Pęka serce, gdy pomyślimy, że w ciągu kilku godzin zostali oni bez domu.  Obecnie przebywają na świetlicy udostępnianej przez Urząd Miasta. Dzielą kuchnię i łazienkę z innymi ludźmi. Rodzina jest wdzięczna gminie za tymczasową opcję, jednak przykro jest patrzeć, że nie mają już swojego miejsca do życia. Koszty odbudowy czy rozbiórki tak wielkiego domu są przeogromne i niemożliwe do pokrycia o własnych siłach - mówią organizatorzy zbiórki. 

Dlatego na portalu zrzutka.pl powstała zbiórka dla rodziny. Jej celem  jest zebranie funduszy na odbudowanie domu lub zorganizowanie miejsca do życia, aby czuli się znowu bezpiecznie i u siebie. 

- Rodzina jest wdzięczna strażakom oraz policji za uratowanie im życia i z całego serca dziękuje wszystkim ludziom dobrego serca za okazanie empatii i chęć pomocy. Najbardziej cieszą się z tego, że żyją i nikomu nic się nie stało, choć uciekli z płonącego domu jedynie w piżamach. W dalszym ciągu są przestraszeni i załamani - czytamy w opisie zbiórki.

Rodzinę można wspomóc TUTAJ pod linkiem: https://zrzutka.pl/hff85n?utm_medium=social&utm_source=whatsapp&utm_campaign=sharing_button&fbclid=IwAR0Z_C5jqZZRcLszv9--M-y0ixpsEwsv9edz506fC7ONwcHel8RMnR-wIWc

 

foro: zrzutka.pl