W Ząbkowicach Śląskich powstanie punkt paszportowy. Podpisano list intencyjny

czwartek, 7.4.2022 18:32 4021 6

W czwartek 7 kwietnia burmistrz Ząbkowic Śląskich ora wojewoda dolnośląski podpisali list intencyjny o utworzeniu w Ząbkowicach Terenowego Punktu Paszportowego. Punkt miałby powstać jeszcze przed wakacjami. 

 

Obsługą Terenowego Punktu Paszportowego będzie zajmował się bezpośrednio Urząd Miejski w Ząbkowice Śląskich jako zadanie zlecone przez Wojewodę. 

- Bardzo istotne z punktu widzenia Mieszkańców naszego regionu było podpisanie listu intencyjnego o utworzeniu Terenowego Punktu Paszportowego na terenie Gminy Ząbkowice Śląskie. Bardzo dziękuję Wojewodzie Dolnośląskiemu Jarosławowi Obremskiemu za przychylność i zgodę na realizację tego ważnego dla naszych Mieszkańców projektu. O szczegółach tego przedsięwzięcia będę informował na bieżąco - mówi burmistrz Ząbkowic Śląskich, Marcin Orzeszek.

- Cieszę się, że lokalne władze samorządowe podjęły działania mające na celu zwiększenie dostępności do usług paszportowych świadczonych przez Dolnośląski Urząd Wojewódzki w innych częściach Dolnego Śląska - dodaje wojewoda Jarosław Obremski. 

Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski wizytował również  punkt kompleksowej obsługi uchodźców wojennych z Ukrainy (nadawanie numerów PESEL, informacje o formach wsparcia) zlokalizowany w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich. Pomimo zwiększonej liczby osób, które załatwiają swoje niezbędne sprawy w Urzędzie Miejskim w Ząbkowicach Śląskich obsługa naszych Mieszkańców odbywa się bez zakłóceń, w sposób ciągły.

Podczas dzisiejszej wizyty w Ząbkowicach Śląskich razem z burmistrzem  rozmawialiśmy o przygotowanych przez gminę instytucjonalnych miejscach zakwaterowania dla gości z Ukrainy, kompleksowej obsłudze z możliwością bezpośredniego uzyskania informacji o wsparciu socjalno-bytowym, szansach na podjęcie pracy przez obywateli Ukrainy, kolejnych wyzwaniach, a także sprawnym funkcjonowaniu punktu nadawania numeru PESEL. Na ten moment w ząbkowickim punkcie zarejestrowało się prawie 350 obywateli Ukrainy. Dziękuję Panu Burmistrzowi za rozmowę, dotychczasowe zaangażowanie w nasze wspólne działania, a także za prezent w postaci reprezentacyjnej koszulki naszego kadrowicza Piotra Zielińskiego, ząbkowiczanina, którego gol w ostatnim meczu zapewnił Polsce awans do rozgrywek na Mundialu - podsumował wojewoda. 

 

 

Przeczytaj komentarze (6)

Komentarze (6)

Bronto piątek, 08.04.2022 11:55
Od kiedy wiadomo ?
Teresa czwartek, 07.04.2022 21:38
I bardzo dobrze!
Asia czwartek, 07.04.2022 21:50
Czekam na otwarcie
Mieszkanka czwartek, 07.04.2022 19:56
Bardzo mnie cieszy ta wiadomość. Nie uśmiecha mi się tłuc...
czwartek, 07.04.2022 18:41
kiedyś jakieś 20 lat temu był taki punkt w Ząbkowicach,...
ff czwartek, 07.04.2022 18:36
super informacja! nie trzeba będzie od 5 stać w wałbrzychu