W Złotym Stoku obok stadionu powstaną 32 mieszkania

wtorek, 3.1.2023 15:49 1941 1

W Złotym Stoku omawiana jest koncepcja budowy mieszkań w ramach programu Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych. Mają to być 32 lokale  o łącznej powierzchni użytkowej ponad 1800 m2 w ramach IV-kondygnacyjnego budynku wielorodzinnego na działce nr ew. 376 w Złotym Stoku z dostępem z ul. Działkowej lub Sportowej.

 

20 października 2021r. Burmistrz Złotego Stoku Grażyna Orczyk wraz z szesnastoma włodarzami gmin Subregionu Wałbrzyskiego podpisała akt notarialny spółki SIM Sudety. Utworzona spółka ma wybudować m.in. w Złotym Stoku budynek wielomieszkaniowy na działce zakupionej przez gminę od osoby prywatnej, zlokalizowanej obok stadionu. 

- Trwają prace przygotowawcze. Prezes SIM Sudety Sp. z o.o. w okresie przedświątecznym przekazał wstępną koncepcję do uzgodnień. Jest to pierwszy krok inwestycyjny i zarazem ważny dokument, którego ustalenia będą podstawą projektowania. Dlatego tak ważne są konsultacje na tym etapie. Osoby chętne mogą się zapoznać z wstępną koncepcją i wnieść swoje uwagi. Zapraszamy w godzinach pracy Urzędu - informuje gmina Złoty Stok. 

Pierwsze koncepcje zakładają, że planowany budynek wielorodzinny będzie miał 32 lokale mieszkalne. W większości będą to mieszkania dwupokojowe o powierzchni 45m2, ale znajdą się tam tam także mieszkania jednopokojowe o powierzchni 37m2, jak również mieszkania trzypokojowe o powierzchni około 63 m2.

- Spółka Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej Sudety tworzona jest przy współpracy z Krajowym Zasobem Nieruchomości oraz gminami. Jest to bardzo dobry przykład na współpracę rządu i samorządu w bardzo konkretnym, wymiernym wymiarze jeżeli chodzi o mieszkania dla osób nie posiadających zdolności kredytowej, a z drugiej nie strony nie kwalifikujących się do zasobu mieszkań komunalnych. Dla osób, które skorzystają z tego programu jest to o tyle korzystne, że muszą wpłacić tylko 20% inwestycji. Potem przez okres spłacania kredytu mają niski czynsz na poziomie 600-700 złotych, a na końcu mogą wykupić mieszkanie, ok. 52 m2, na własność za niewielką cześć tj. jak dzisiaj szacujemy 20 tys. złotych - mówił podczas powoływania SIM Sudety prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości, Arkadiusz Urban.

 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

obserwator czwartek, 05.01.2023 17:50
pamiętam sprzed 45-ciu lat,jak powstawało ząbkowickie oś.XX-cia,mieszkania w więszości dla...