Wieczór poetycki z Joanną Bieleń

wtorek, 15.3.2016 13:41 2988 1

11 marca w Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej w Ząbkowicach Śląskich odbyło się spotkanie z poetką - Joanną Danutą Bieleń.

Joanna Danuta Bieleń jest od 20 lat mieszkanką Muszkowic k/ Henrykowa, a od 10 lat zajmuje się poezją. Jej zainteresowanie poezją, jak mówi sama poetka,  wynikło z wewnętrznej potrzeby wyrażenia siebie, swoich emocji i uczuć. Początkowo zaczęła publikować swoje wiersze w internecie na poetyckich forach, później zamieszczała je w antologiach młodej poezji, brała też udział w kilku konkursach poetyckich,  osiągając w nich dość znaczące wyróżnienia. W 2015 r. wydała jedyny dotąd tomik wierszy - "Słowa skierowane do najbliższego Boga". Wiersze zawarte w tym tomiku prezentowane przez autorkę, wyróżniają się  prostotą języka, ale równocześnie głębią zawartej w nich metafory. Można w nich zauważyć szczerość wypowiedzi i dobry warsztat poetycki.   

Wiersze, które prezentowała poetka, podobały się zgromadzonej w ratuszu publiczności. Spotkanie prowadził i urozmaicił swoimi wierszami znany ząbkowiczanin, historyk sztuki i poeta - Leszek Antoni Nowak. Pięknym akcentem tego spotkania był występ dobrej śpiewaczki operowej z Kłodzka - Sylwii Grzybowskiej.

Reasumując, było to piękne spotkanie z poezją, której tak brakuje w otaczającej nas rzeczywistości.

Jerzy Organiściak

 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Ala czwartek, 17.03.2016 19:40
Piękny wieczór, poezja i śpiew na wysokim poziomie!! Byłam, więcej...