WOŚP w Bardzie - dwa sztaby zebrały prawie 21 000 zł

poniedziałek, 1.2.2021 18:49 1910 2

29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dobiegł końca. W Bardzie w tym roku były aż dwa sztaby, Sztab WOŚP Bardo, którego szefową jest Marta Ptasińska, oraz Sztab WOŚP działający w Centrum Kultury i Biblioteka w Bardzie, kierowany przez Joannę Wierusińską. Oba sztaby zebrały łącznie prawie 21 000 zł!

 

 

Sztab #5922 działający w Centrum Kultury i Biblioteka w Bardzie, kierowany przez Szefową Sztabu Joannę Wierusińską zgromadził w tym roku kwotę 11 375,84 zł. Sztab prowadził transmisje finału on-line. O godzinie 18.00 na stadionie zorganizowano Światełko do nieba. 

- Wczorajszy dzień budził wiele pozytywnych emocji wśród członków całego sztabu oraz wolontariuszy, a wszystko to by wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, która w tym roku gromadzi środki dla oddziałów laryngologii, otolaryngologii oraz diagnostyki głowy. Mieszkańcy Gmina Bardo pokazali jak wielkie mają serce i jak hojni potrafi być, gdy tego naprawdę potrzeba. To była wyjątkowa i trudna niedziela, graliśmy z Orkiestrą i z Wami, ale niestety na odległość To wciąż nowa sytuacja dla nas wszystkich. Staraliśmy się jednak, żeby atmosfera tej wspaniałej akcji została podtrzymana. Finał nie odbył by się gdyby nie zaangażowanie wielu osób, które nas wspierały, kwestowały i pomagały na każdym etapie - podsumowuje finał sztab przy CKiP.

 

Także drugi sztab, którym kieruje od lat Marta Ptasińska przeniósł się do Internetu. Tu oprawę artystyczną przygotował Teatr Ruch z DPS Opolnica.

- Po podliczeniu pieniędzy z puszek, e skarbonki i deklarowanych kwot na licytacjach (licytacje kończą się 4 lutego) nasz sztab zebrał ponad 9,5 tysiąca złotych wielkie podziękowania dla pizzerii Verona za udostępnienie lokalu dla naszego sztabu i przekazanie darowizny od pizz zamówionych tego dnia- 1020 zł. Ale największe podziękowania należą się Wam wolontariusze! Mimo dużego mrozu daliście z siebie wszystko i jeszcze więcej dziękujemy każdemu z osobna i wszystkim razem. Jesteście WIELCY! Pamiętajcie, że gramy do końca świata i jeden dzień dłużej! - informuje sztab. 

 

foto: CKiB w Bardzie oraz FB Sztab WOŚP Bardo

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

mieszkanka wtorek, 02.02.2021 11:16
i ja dziękuję wszystkim zaangażowanym w finał WOŚP. Pamiętajmy -...
czwartek, 04.02.2021 14:57
Brawo dla domu kultury i dyrekcji szacun