komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

niedziela, 19 maja 2019

Iwa, Piotra

Wspólnie dla promocji górniczego i geologicznego dziedzictwa Ziemi Ząbkowickiej

wtorek, 12.3.2019 09:27 , komentarze: 0 , odsłony: 1091
kategorie artykułu:

Na zaproszenie Starosty Ząbkowickiego spotkali w się przedstawiciele podmiotów gospodarczych samorządów i organizacji pozarządowych w celu omówienia oczekiwań i możliwości współpracy w tym obszarze. Wszyscy uczestnicy spotkania byli zgodni, że należy w pełni wykorzystać unikatowe dziedzictwo górnicze i geologiczne do rozwoju turystycznego Ziemi Ząbkowickiej.

Podczas spotkania nakreślono wstępny harmonogram działań. Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich zajmie się koordynacją współpracy.

W pierwszej kolejności przygotowana zostanie deklaracja współpracy, którą podpiszą zainteresowane podmioty. Celem  tej współpracy jest stworzenie sieciowego produktu turystycznego wykorzystującego warunki geologiczne oraz dziedzictwo górnicze Ziemi Ząbkowickiej (Kopalnia Złota, Kopalnia Szklary, Kopalnia Magnezytu, Kopalnia Srebra).

Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich jeszcze w br. opracuje i złoży w partnerstwie z PTTK o. Ząbkowice Śląskie wniosek o dofinansowanie działań promocyjno-edukacyjnych w tym obszarze. Realizacja projektu promocyjno-edukacyjnego przewidziana jest na lata 2020-2021. Równolegle opracowywana będzie koncepcja rozwoju produktu, której realizacja zakłada działania inwestycyjne. Będą one realizowane kolejnej perspektywie finansowej środków europejskich.

 

Starostwo Powiatowe

 

Wasze komentarze


piątek, 17.5.2019 09:00
poniedziałek, 6.5.2019 08:04
4
wtorek, 30.4.2019 08:17
poniedziałek, 29.4.2019 09:14
2
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
ZGK Z?bkowice ?l.
ZGK Z?bkowice ?l.
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele