komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

wtorek, 7 lipca 2020

Cyryla, Estery


Wypadające włosy i problemy skóry głowy – skorzystaj z pomocy trychologa

czwartek, 13.6.2019 00:00 , odsłony: 2380
kategorie artykułu:

Masz problem z wypadaniem włosów?
Twoja skóra głowy jest sucha lub tłusta?
Masz wrażliwą, podrażnioną skórę głowy?
Cierpisz z powodu łupieżu?
Twoje włosy są kruche i zniszczone?

Jeżeli odpowiadasz „tak” na jedno lub więcej pytań, sprawdź jak może pomóc Ci trycholog

Czym jest trychologia? 

Trychologia jest stosunkowo młodą dziedziną nauk medycznych – zajmuje się badaniami dotyczącymi zdrowia skóry głowy i włosów. Obejmuje szukanie i diagnozowanie przyczyn problemów z włosami oraz skórą głowy i podjęciem konkretnych działań leczniczych. 

Problemy z jakimi możesz przyjść do trychologa:

 •  nadmierne wypadanie włosów - powyżej 100 - 150 włosów dziennie
 •  podrażnienie skóry głowy
 •  świąd skóry głowy
 •  łojotok
 •  łupież
 •  łuszczyca skóry głowy
 •  łamliwość łodygi włosa
 •  atopowe zapalenie skóry
 •  łojotokowe zapalenie skóry
 •  problemy z rozczesywaniem
 •  urazy mechaniczne / termiczne / chemiczne włosa
 •  nieudane eksperymenty fryzjerskie
 •  problemy dziecięcej skóry głowy
 •  problemy starczej skóry głowy

Jak wygląda pierwsza wizyta u trychologa? 

Trycholog podczas pierwszej konsultacji przeprowadza szczegółowy wywiad trychologiczny następnie diagnozuje skórę głowy przy użyciu trychoskopu (kamery). Po zdefiniowaniu problemu trycholog proponuje odpowiednio dobrany zabieg trychologiczno-kosmetyczny np. mezoterapię igłową, prądy D'arsonvala, karboksyterapia, zabiegi przy użyciu ultradźwięków lub inne zabiegi trychologiczne obejmujący peeling skóry głowy, nawilżanie czy masaże.

Trycholog dobierze również odpowiednie profesjonalne kosmetyki do codziennej pielęgnacji, doradzi także w sprawie odpowiedniej suplementacji oraz diety. Trycholog oceni także wyniki laboratoryjne i jeśli okaże się to konieczne zasugeruje wykonanie dodatkowych badań celem leczenia u specjalistów.

Do kuracji trychologicznych, trycholog wykorzystuje specjalistyczne dermokosmetyki trychologiczne, których skład dopasowany jest do potrzeb Klienta oraz do rodzaju włosów i skóry głowy.

Trychologia. I problem z głowy! 

Problem

łamliwe, suche i szorstkie włosy, wypadające włosy, włosy osłabione zabiegami fryzjerskimi 

Rozwiązanie

kosmetyczny zabieg trychologiczny 

Podczas zabiegu trycholog wykonuje peeling skóry głowy następnie aplikuje specjalistyczne produkty – ampułki, maski i lotiony. 

Problem

łupież suchy i tłusty, łojotok, łuszczyca, świąd, pieczenie skóry głowy, łamliwe włosy 

Rozwiązanie

peeling kawitacyjny (terapia ultradźwiękiem) 

Jest to zabieg, który umożliwia dokładniejsze niż peeling oczyszczenie skóry głowy z warstwy krystalizacji, zanieczyszczeń, nadmiaru łoju, obumarłych komórek naskórka, działa przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybiczo i seboregulująco, udrażnia ujścia mieszków włosowych, pobudza krążenie krwi w skórze, a tym samym zwiększa dostarczaną do cebulek włosowych ilość składników odżywczych. Peeling jest też świetnym wstępem do innych zabiegów trychologicznych. 

Problem

wypadanie włosów 

Rozwiązanie

mezoterapia igłowa 

Zabieg polegający na dostarczaniu składników aktywnych do skóry głowy poprzez mikroiniekcje (nakłucia), do skóry wstrzykiwane są specjalistyczne preparaty z witaminami, minerałami, peptydami, aminokwasami i wyciągami roślinnymi, które mają na celu zatrzymanie wypadania, pobudzenie włosów do odrostu i wzmocnienie włosów. 

Problem

przetłuszczające się włosy, łupież, wypadanie włosów, świąd skóry

Rozwiązanie

prądy d'arsonvala 

Prądy o wysokiej częstotliwości - zwane w kosmetyce prądami Darsonvala wykorzystuje się w celu pobudzenia przemiany materii, wzmocnienia przepływu krwi w skórze owłosionej powodując miejscowe przekrwienie, ale przede wszystkim mają one działanie powierzchniowo dezynfekujące i antyseptyczne. W zabiegu trychologicznym wykorzystywana jest najczęściej elektroda grzebieniowa - do rewitalizacji skóry głowy, pobudzenia porostu włosów, zapobiegania wypadaniu włosów, ale także do redukcji łojotoku. 

Problem

łysienie, nadmierne wypadanie włosów, choroby skóry głowy 

Rozwiązanie

karboksyterapia 

To jeden z najskuteczniejszych i najczęściej wykonywanych zabiegów trychologicznych na nadmierne wypadanie włosów. Zabieg polega na wtłoczeniu podskórnie i śródkórnie dwutlenku węgla. Następuje tzw. proces rewaskularyzacji – poszerzenia i udrożnienia zwężonych naczyń krwionośnych, a następnie proces neowaskularyzacji – wytworzenia zupełnie nowych naczyń krwionośnych. Oba procesy przyspieszają przepływ krwi w naczyniach krwionośnych tym samym zapewniając dotlenienie, a w konsekwencji pojawienie się nowych włosów oraz zahamowanie wypadania włosów. Dodatkowo następuje produkcja kolagenu i dochodzi do silnej regeneracji skóry. Najlepsze rezultaty po odbyciu serii 4-8 zabiegów. Ogromną zaletą karboksyterapii w porównaniu z innymi metodami jest brak trwałych uszkodzeń skóry, zniwelowane ryzyko reakcji alergicznych a także brak uwrażliwienia skóry na światło. Metoda charakteryzuje się wielokierunkowym działaniem, jest mało inwazyjna i niezwykle skuteczna.  

*zabieg szczególnie rekomendowany przez eksperta trychologa p. Kazimierę Chrzanowską (Gabinet trychologii kosmetycznej URODA)

  

Jesteś zainteresowany/a którymś z wyżej wymienionych zabiegów, umów już dziś wizytę u trychologa. 

Zapraszamy do Gabinetu Kosmetycznego „Uroda” przy ul. Waryńskiego 10/3 w Ząbkowicach Śląskich na te i inne zabiegi trychologiczne.Gabinet URODA pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego
Kazimiera Chrzanowska
tel. 74 815-32-11

ul. Waryńskiego 10/3
57-200 Ząbkowice Śląskie

Możemy Ci pomóc odzyskać piękne i zdrowe włosy!

 

 

FB: https://www.facebook.com/Gabinet-Kosmetyczny-Uroda-892107587574085/

www.uroda-chrzanowska.pl

e-mail: uroda-chrzanowska@wp.pl

 

Zapraszamy w godzinach:
od pn. do pt. 11.00- 19.00
soboty - umówione wizyty

 

 
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe