XXV Dolnośląski Festiwal Nauki w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Ziębicach

wtorek, 25.10.2022 10:54 176 0

W dniach od 17 do 19 października w Ziębicach odbyła się kolejna edycja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Oprócz Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego, głównym miejscem spotkań z wybitnymi przedstawicielami polskiej nauki był Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Hipolita Cegielskiego w Ziębicach. W tych dniach mieliśmy przyjemność wysłuchać kilku wykładów wygłoszonych między innymi przez prof. Leszek Szenborna, prof. Tadeusz Dobosza, czy dr Mariusza Szpilarewicza.

Tematyka owych spotkań dotyczyła przede wszystkim obecnego kryzysu klimatycznego i zagrożeń z nim związanych, bieżącej sytuacji pandemicznej w kraju i na świecie, jak również aktualnych problemów małych samorządów gminnych.

Wszystkie spotkania w ramach tegorocznego festiwalu były niezwykle interesujące i ciekawe, a ich różnorodność sprawiła, iż każdy ze słuchaczy mógł znaleźć coś dla siebie. Niewątpliwie, wszyscy jesteśmy pod ogromnym wrażeniem inteligencji oraz wiedzy naszych gości. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele ZSP Ziębice mają nadzieję na kolejne, równie interesujące i owocne spotkania, które zainspirują Nas wszystkich do  poszerzania swoich horyzontów intelektualnych.

 

ZSP Ziębice

Dodaj komentarz

Komentarze (0)