XXV Turniej Piłkarski w Rudnicy im. Ireneusza Kostana o Puchar Wójta Gminy Stoszowice za nami

poniedziałek, 8.8.2022 14:13 376 0

W sobotę 6 sierpnia na boisku w Rudnicy odbył się XXV Turniej Piłkarski im. Ireneusza Kostana o Puchar Wójta Gminy Stoszowice. Wzięły w nim udział 4 drużyny: Wieża Rudnica (gospodarze), Cis Brzeźnica, Piasek Potworów i Przedborowianka Przedborowa.

Pierwsze podanie w turnieju wykonał Wójt Gminy Stoszowice Pan Paweł Gancarz, który życzył wszystkim zawodnikom zdrowej rywalizacji sportowej. Dla dzieci czekały różne atrakcje, a główną z nich była duża dmuchana zjeżdżalnia, z której maluchy mogły korzystać do woli, ile chciały aż przez 5 godzin.

Zespoły po losowaniu kolejności zagrały systemem każdy z każdym, mecze trwały po 2x20 minut, a o końcowych miejscach drużyn decydowała liczba zdobytych punktów. Za zwycięstwo zespół otrzymywał 3 punkty, a przy porażce - 0 pkt. Natomiast w przypadku remisu drużyny nie otrzymywały od razu po 1 punkcie, tylko była przeprowadzona seria rzutów karnych. Na wzór meczów siatkarskich ta drużyna, która wygrała rzuty karne otrzymywała 2 punkty, a drużyna przegrana zdobywała 1 punkt.
Zawody wygrali zawodnicy z Brzeźnicy. Drugie miejsce zajęli gospodarze z Rudnicy. Na najniższym stopniu podium stanęli gości z Potworowa, a tuż za podium uplasowała się drużyna z Przedborowy. A oto wyniki meczy:

Przedborowianka Przedborowa – Cis Brzeźnica 0:3
Wieża Rudnica – Piasek Potworów 6:1
Przedborowianka Przedborowa – Wieża Rudnica 0:3
Cis Brzeźnica – Piasek Potworów 2:1
Przedborowianka Przedborowa – Piasek Potworów 2:3
Cis Brzeźnica – Wieża Rudnica 2:0

KLASYFIKACJA KOŃCOWA
1. Cis Brzeźnica
2. Wieża Rudnica
3. Piasek Potworów
4. Przedborowianka Przedborowa


Na zakończenie turnieju wójt Gminy Stoszowice Pan Paweł Gancarz, prezes Wieży Rudnicy Robert Kostan i Artur Kostan, syn Ireneusza Kostana, imienia którego od 25 lat jest rozgrywany turniej, wręczyli puchary najlepszym drużynom turnieju oraz zawodnikom, którym przyznano nagrody indywidualne. Króla strzelców musiała wyłonić seria strzałów z 16 metrów w poprzeczkę, ponieważ aż 3 zawodników miało po tyle samo strzelonych goli. Byli to: Jakub Kizik z Cisu Brzeźnica, Przemysław Chorążkiewicz z Wieży Rudnicy i Jakub Urban z Piaska Potworów.

NAGRODY INDYWIDUALNE

KRÓL STRZELCÓW:
Jakub Kizik (Cis Brzeźnica) - 4 gole

NAJLEPSZY BRAMKARZ:
Mateusz Zając (Cis Brzeźnica)

NAJLEPSZY ZAWODNIK:
Przemysław Chorążkiewicz (Wieża Rudnica)


Dziękujemy wszystkim drużynom za udział w turnieju oraz kibicom, którzy w sobotnie popołudnie przybyli dopingować własne ekipy oraz wszystkim tym osobom, które przyczyniły się do organizacji turnieju. I zapraszamy za rok

Dodaj komentarz

Komentarze (0)