Zamek coraz piękniejszy - relacja z postępów prowadzonych prac

środa, 8.9.2021 10:52 4509 0

Trwa remont zamku w Ząbkowicach Śląskich - prace postępują zgodnie z planem. Zakończenie prac planowane jest do  marca 2022r.

- Obecnie na dziedzińcu wykonywane jest odwodnienie całości placu oraz kontynuowane są prace brukarskie. W pomieszczeniach wieży bramnej wykonane zostało okablowanie, rozpoczęto prace tynkarskie i instalacyjne, montowana jest stolarka otworowa - informuje gmina Ząbkowice Śląskie.

W ramach  zadania "Śladami wspólnej średniowiecznej historii", ząbkowicki zamek przechodzi kompleksową metamorfozę - to adaptacja pomieszczeń na sale wystawiennicze, powstanie tarasu widokowego, aranżacja dziedzińca i powstanie zaplecza socjalnego.

Remontowane są pomieszczenia wieży bramnej, dziedziniec jest przebudowywany i brukowany, a podcienie odbudowywane w oparciu o zachowane relikty filarów i oporów sklepień. Samej wieży przywracane jest zwieńczenie i latarnia. W adaptowanej części zamku wykonywane są przyłącza i instalacje wodno-kanalizacyjne oraz elektryczne.

Prace te mają na celu udostępnienie pomieszczeń zwiedzającym - będą tu wystawy i trasa turystyczna. Pomieszczenia wieży będą miały funkcję wystawienniczą, będzie można wyjść na taras widokowy wieży bramnej. Obok wieży zlokalizowane będą pomieszczenia socjalne i kasa biletowa.  

Wykonawcą robót jest CASTELLUM Sp. z o.o.  z Wrocławia, która wykona prace za kwotę 4 385 934 zł.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)