komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

czwartek, 15 kwietnia 2021

Ludwiny, Waclawy

Zamknięta brama, dzikie przejścia i oświetlony chodnik na stadion w Ząbkowicach [LIST CZYTELNIKA]

piątek, 2.4.2021 14:48 , komentarze: 35 , odsłony: 7244
kategorie artykułu:

Dlaczego brama prowadząca na stadion w Ząbkowicach Śląskich jest zamknięta? Czy dzikie przejścia robione w żywopłocie są bezpieczniejsze? I czy można na teren obiektów sportowych dostać się w bezpieczny i bezproblemowy sposób?

 

Brama prowadząca na teren Stadionu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich od strony ulicy Powstańców Warszawy pozostaje zamknięta. Obok niej powstało w żywopłocie dzikie przejście. Kiedy zostało ono zatarasowane, obok powstało kolejne. Czy nie lepiej i bezpieczniej byłoby po prostu otworzyć bramę? 

W tej sprawie napisała do nas Czytelniczka.

- Brama ostała zamknięta rok temu. Nie wiadomo dlaczego i po co. Dzieci robią kolejne dziury w rowie i w drzewach, aby wejść na stadion. Stwarza to ogromne niebezpieczeństwo, bo mogą wybiec wprost pod koła aut. Wjeżdżają tam rowerami, hulajnogami. Rów wygląda tragicznie. Jest droga niby przeznaczona do tego, by dostać się na stadion, ale trzeba zrobić kilometry, aby dotrzeć na boiska. Prowadzi koło garaży. Uważam, że jest tam niebezpiecznie, bo miejsce jest dość ustronne zwłaszcza wieczorem. Jeśli nic się nie dzieje na stadionie, to po co było to już 12 miesięcy temu zamykać bramę. Rodzicie z wózkami i małymi dziećmi idą kilometrami na skatepark. A takich ludzi czy młodzieży od strony osiedli jest bardzo dużo zwłaszcza w sezonie. Nawet jeśli będzie przebudowa, to czy nie można tak poprowadzić wejścia, aby było w tym miejscu, w którym było przez lata i dodać pasy dla pieszych?  - pisze nasza Czytelniczka. 

 

 

Jak informuje prezes Ząbkowickiego Centrum Sportu i Rekreacji w Ząbkowicach Śląskich, Daniel Ciepierski, brama ewakuacyjna, która znajduje się naprzeciw skrzyżowania ulicy Powstańców Warszawy i Świerkowej została zamknięta z kilku powodów.

- Po pierwsze, brama wyjścia ewakuacyjnego znajduje się naprzeciw bardzo ruchliwego skrzyżowania, przy którym nie ma oznaczenia przejścia dla pieszych, nie ma chodnika, przejście w tym miejscu dla pieszych stwarza ogromne zagrożenie zarówno dla ruchu samochodowego, jak i pieszego. Po drugie brama została zamknięta, ponieważ zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego wszystkie obiekty sportowe zostały zamknięte. Podobna sytuacja ma miejsce od soboty 27 marca 2021. Wszystkie obiekty sportowe zostały zamknięte przez Radę Ministrów RP - mówi prezes ZCSiR. 

Kliknij żeby powiększyć

 

Jak dodaje Daniel Ciepierski, nie "kilometry", a dokładnie 216 metrów od niebezpiecznego skrzyżowania jest przejście dla pieszych do chodnika prowadzącego na stadion miejski. Jest to bezpieczne przejście z barierkami chroniącymi ludzi przed uczestnikami ruchu samochodowego. Wspominamy chodnik jest przystosowany również dla ruchu rowerowego, a także dla osób na wózkach inwalidzkich oraz rodzin z wózkami. Jest oświetlony, dzięki czemu jest bezpieczny również w porze wieczorowej po zachodzie słońca.

- Niestety nie mogę się zgodzić z Czytelnikiem, bo uważam, ze oświetlony skrót (ul. Kusocińskiego – ul. Powstańców Warszawy), który jest głównym ciągiem komunikacyjnym dla dzieci i młodzieży uczęszczającej do Szkoły Podstawowej nr 3 i Liceum Ogólnokształcącego oraz na zajęcia poza szkolne, jest znacznie bezpieczniejszym przejściem, niż bezpośrednie skrzyżowanie dróg powiatowej i gminnej bez oznaczonego przejścia dla pieszych i bez chodnika - przekonuje prezes. 

Także problem dzikich przejść wzdłuż żywopłotu ma być wkrótce rozwiązany. 

- Zauważyliśmy, że zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe, mimo niebezpieczeństwa, starają się przechodzić przez rów oraz rosnące tam krzewy. By poprawić widoczność i ograniczyć niebezpieczeństwo została przeprowadzona przez ZDP w Ząbkowicach Śląskich wycinka krzewów. W tym miejscu jest już też zaprojektowane ogrodzenie panelowe - zapewnia Daniel Ciepierski. 

 

 

Wasze komentarze

Na taczkach wywieźć tego prezesa
sobota, 03.04.2021 19:19 autor: Kluk
Nikt się tym Nie zainteresuje patrząc na to jak małe...
sobota, 03.04.2021 11:20 autor: Igor
Tiry na tory,jujek na burmistrza
piątek, 02.04.2021 22:05 autor: Znawca
Przecież to nie jest człowiek który pojawił się znikąd. Kto...
piątek, 02.04.2021 20:44 autor: Ząbkowiczanin
Co za bzdury gada ten prezes, jak mecz jest to...
piątek, 02.04.2021 19:22 autor: Krzysiek
Ogrodzenie panelowe?? A kto za to zapłaci? Chyba nie Pan...
piątek, 02.04.2021 19:43 autor: Robert
wczoraj, 20 godz temu
poniedziałek, 12.4.2021 19:27
poniedziałek, 12.4.2021 12:31
poniedziałek, 12.4.2021 12:19
1
poniedziałek, 12.4.2021 12:11
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów