komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

niedziela, 20 czerwca 2021

Diny, Bogny

Zatrzymano złodzieja whisky

środa, 5.5.2021 13:36 , komentarze: 0 , odsłony: 3129
kategorie artykułu:

Ząbkowiccy policjanci bezpośrednio po zgłoszeniu zatrzymali 35-letniego złodzieja - amatora whisky. Teraz grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.

fot. ilustracyjne

 

We wtorek 4 maja do policji wpłynęło zgłoszenie z jednego ze sklepów na terenie Ząbkowice Śląskich, że nieznany mężczyzna dokonał kradzieży 4 butelek whisky „Singelton”. 

- Mężczyzna miał okraść ten sam sklep już kilka dni wcześniej. Policjanci na miejscu zapoznali się z monitoringiem, gdzie wyraźnie było widać moment kradzieży. Następnie w wyniku penetracji rejonu miasta zauważyli mężczyznę, który odpowiadał wizerunkowi złodzieja z nagrania - informuje st.asp. Katarzyna Mazurek, oficer prasowy KPP Ząbkowice Śl.

35-latek przyznał się policjantom do kradzieży. Posiadał  przy sobie jeszcze dwie ze skradzionych butelek alkoholu. Twierdził, że pozostałe sprzedał przypadkowo napotkanym osobom.  Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

- Jednocześnie przypominamy, że zachowanie polegające na nabyciu rzeczy uzyskanej za pomocą czynu zabronionego (najczęściej kradzieży) w zależności od wartości rzeczy stanowi wykroczenie lub przestępstwo. Można popełnić umyślnie jak i nieumyślnie, zależnie od tego, czy kupujący wie o przestępnym pochodzeniu przedmiotu (paserstwo umyślne), czy też w konkretnym przypadku powinien i mógł takie pochodzenie rzeczy stwierdzić na podstawie towarzyszących okoliczności, np. podejrzanie niskiej ceny - dodaje policjantka. 

 

 

Wasze komentarze

piątek, 18.6.2021 09:38
środa, 16.6.2021 11:33
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
PUP Ząbkowice Śląskie
PUP Ząbkowice Śląskie