Zestaw ratownictwa przedmedycznego od KRUS dla OSP Braszowice

piątek, 23.9.2022 08:53 946 3

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego od wielu lat współpracuje z Ochotniczymi Strażami Pożarnym w celu wdrażania ratownictwa przedmedycznego na terenach wiejskich. W ramach współpracy z Funduszu Prewencji i Rehabilitacji KRUS finansowane są zakupy zestawów ratownictwa wykorzystywane do udzielania pomocy ofiarom wypadków i przyczyniające się do minimalizowania ich skutków.

22 września  kierownik placówki terenowej KRUS w Ząbkowicach Śląskich, Grażyna Sobór, w imieniu dyrektora oddziału regionalnego KRUS we Wrocławiu, Ewy Pawelec, przekazała na ręce naczelnika OSP Braszowice Jacka Górowskiego torbę ratownictwa PSP R1. W uroczystości przekazania wzięła udział sołtys Braszowic Renata Wereśniak oraz strażacy z OSP Braszowice.

Naczelnik OSP Braszowice zaprezentował kierownik PT KRUS i zaproszonym gościom samochody, jakimi dysponuje jednostka oraz strażnicę i sprzęt, jaki podczas akcji używają strażacy.

Torba PSP R1 stanowi podstawowe wyposażenie strażaków ochotników potrzebne do prowadzenia działań z zakresu ratownictwa medycznego. Jest wyposażona m.in. w bandaże, opatrunki, worek ambu, nożyczki, koce życia, młotek do zbijania szyb samochodowych, rurki ustno-gardłowe, latarkę, hydrożel, kołnierze ortopedyczne, szynę usztywniającą, preparat do dezynfekcji, maseczki do tlenoterapii.

 

KRUS Ząbkowice Śląskie

 

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

D piątek, 23.09.2022 22:05
Wam wazeliny juz nie potrzeba tak gleboko siedzicie w d...
D piątek, 23.09.2022 21:40
Dawidie P. skoro jesteś w OSP Braszowice czemu jesteś w...
Rolnik piątek, 23.09.2022 16:27
Brawo KRUS!