Złoty Stok: Weekend z Ewangelikiem za nami

poniedziałek, 22.8.2022 13:36 571 1

W sobotę i niedzielę wiele osób skorzystało z zaproszenia burmistrz  Grażyny Orczyk do bezpłatnego zwiedzenia rewitalizowanej wieży kościoła ewangelickiego w Złotym Stoku. 

Dodatkowo w niedzielę, w nawie głównej kościoła, burmistrz Grażyna Orczyk opowiedziała o przeprowadzonych pracach rewitalizacyjnych na obiekcie, które trwały ponad 2 lata.

- To niesamowite wyzwanie i ogrom pracy włożony w ten cudowny zabytek ulegający degradacji przez wiele lat. Tak jak to bywa przy takich historycznych obiektach, burmistrz musiała się zamierzyć z wieloma trudnymi decyzjami, nieprzewidzianymi zdarzeniami podczas trwania prac rewitalizacyjnych - relacjonuje Urząd Miejski w Złotym Stoku.

Z kolei Waldemar Wieja zapoznał mieszkańców z historią kościoła. Pojawiło się wiele interesujących informacji, między innymi, gdzie znajdują się obecnie dzwony z  wieży i oryginalne ograny. Przekazał też wiele innych nieznanych dotychczas historycznych ciekawostek, a na koniec można było posłuchać nagrań obecnego brzmienia  organów, udostępnionych przez proboszcza parafii, w której organy są zainstalowane.

- W imieniu mieszkańców miłe podziękowania dla burmistrz Grażyny Orczyk przekazał mieszkaniec naszej gminy Zdzisław Fleszar, doceniając trud włożony w rewitalizacje tego obiektu i umacniając w przekonaniu, że warto podejmować trudne wyzwania, ponieważ pozostają one na pokolenia. O godz. 17.00 odbył się piękny koncert poezji śpiewanej w wykonaniu przesympatycznego zespołu „Puki CO”, a zaraz po koncercie (mimo padającego deszczu) wysłuchaliśmy krótkiego koncertu z wieży kościoła w wykonaniu pana Łukasza Przepióry. Dziękujemy Państwu za udział w tych wydarzeniach, a pracownikom Ckip W Złotym Stoku oraz Informacja Turystyczna Złoty Stok za organizację całego wydarzenia - dodaje złotostocki urząd. 

 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Zenek poniedziałek, 22.08.2022 22:23
Basenu brak, imprez i pracy co z tego Ewangelika dla...