komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

piątek, 5 czerwca 2020

Waltera, Bonifacego


Zmiany w GOKSiR i nabór do zespołu ludowego w Srebrnej Górze!

poniedziałek, 11.5.2020 15:32 , komentarze: 1 , odsłony: 904
kategorie artykułu:

Trwa odmrażanie gospodarki w związku z koronawirusem. Powoli z wiosennego letargu budzą się też placówki kultury. Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Stoszowicach zgodnie z decyzją wójta gminy Stoszowice odwołał wszystkie działania stacjonarne i plenerowe do końca czerwca. Co dalej? Czy jedna z największych imprez dożynkowych w powiecie ząbkowickim odbędzie się normalnie?

Fot. mok.nowaruda.pl

 

- Sytuacja jest bardzo dynamiczna. Mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników i pracowników nie chcę składać jednoznacznych deklaracji. Wiele zależy od decyzji rządzących – mówi dyrektor GOKSiR Jarosław Rudnicki. – W tej chwili przygotowujemy plan działań na wakacje. Dożynki są zaplanowane na 23 sierpnia w Grodziszczu i liczę, że nawet z obostrzeniami się odbędą.

Ostatnie dwa miesiące podobnie jak dla innych instytucji były bardzo trudne. Odwołane imprezy, zawieszone sekcje, zamknięte biblioteki to tak naprawdę paraliż  tętniącego życiem ośrodka. Prowadzone były m.in. prace remontowe. Już wkrótce zostanie również zaprezentowana nowa interaktywna strona internetowa, gdzie będzie można znaleźć np.kilka tysięcy zdjęć z kilku ostatnich lat.

- Strona internetowa w dzisiejszych czasach to źródło informacji, ale i archiwum dla przyszłych pokoleń. Bardzo się cieszę, że udało nam się w tej przerwie ją zrealizować – dyrektor nie potrafi ukryć zadowolenia.  – Już na jesień będzie możliwość zakupienia na stronie biletów on Line. To bardzo ułatwi dostęp do naszej oferty.

Planowane są również zmiany w codziennej działalności GOKSiR. Od nowego  sezonu artystycznego, który rozpocznie się we wrześniu w gminie Stoszowice rozpocznie działalność, aż 14 sekcji sportowych i kulturalnych. Wśród nich będzie Zespół Pieśni i Tańca!

- Od kilku miesięcy nosiliśmy się z zamiarem rozszerzenia naszej oferty o taniec ludowy. Mamy nasze kochane Borowianki z Przedborowej, które śpiewają. Do kompletu brakuje nam ludowej formacji tanecznej – mówi Rudnicki.

Zostały przeprowadzone rozmowy z panią kierownik zespołu Ewą Miś – Krzemińską na temat stworzenia filii ZPiT Nowa Ruda właśnie w Srebrnej Górze. Aby stało się to faktem GOKSiR ogłasza wstępny nabór wśród dzieci i młodzieży (chłopcy i dziewczęta /lata 5 – 16). Wszyscy chętni powinni zgłosić się e-mailem: biuro@goksir.stoszowice.pl do dnia 15 czerwca 2020 roku. Zajęcia dla mieszkańców gminy Stoszowice są BEZPŁATNE!

- Uczestnicy dostaną od nas piękne stroje, możliwość treningów, występów i radość z korzystania z kultury ludowej. Bardzo dziękuję pani Ewie za zielone światełko i szansę. Teraz już wszystko zależy od nas samych – podsumowuje Jarosław Rudnicki.

 

 

 

Wasze komentarze

czwartek, 4.6.2020 10:39
poniedziałek, 1.6.2020 14:41
poniedziałek, 1.6.2020 09:19
piątek, 29.5.2020 10:00
czwartek, 28.5.2020 09:48
czwartek, 14.5.2020 09:46
poniedziałek, 11.5.2020 10:09
czwartek, 7.5.2020 12:06
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa