komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

niedziela, 18 sierpnia 2019

Ilony, Bronislawa

Zmienne szczęście Sylwestra Płachytki i Jacka Nowaczewskiego w Rajdzie Rzeszowskim

poniedziałek, 12.8.2019 11:05 , komentarze: 0 , odsłony: 239
kategorie artykułu:

Walka o kolejne punkty w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski podczas Rajdu Rzeszowskiego przebiegała dla Sylwestra Płachytki i Jacka Nowaczewskiego ze zmiennym szczęściem. Ostatecznie zakończyli oni piątą z tegorocznych rund RSMP na szóstej pozycji, dopisując do swojego konta 16 punktów. Szansę na powtórzenie lub nawet poprawienie piątego miejsca z Rajdu Świdnickiego przekreśliły niestety problemy techniczne.

Duet Płachytka/Nowaczewski rozpoczął Rajd Rzeszowski od 6. lokaty na pierwszym odcinku specjalnym, by po czterech próbach awansować na 5. miejsce, na którym zakończył piątkowe zmagania. Sekundowe różnice pomiędzy załogami zapowiadały zaciętą rywalizację podczas kolejnego etapu. Niestety już na pierwszym sobotnim oesie załogę spowolniły problemy techniczne, w wyniku których Fiesta R5 w barwach Poliamid Plastics, eSky, Michelin, Rallytechnology, Fuchs, Auto Moto Klub Kłodzko i Events Control straciła moc. Po naprawieniu samochodu zawodnicy walczyli jednak do końca, ostatecznie finiszując na 6. miejscu w klasyfikacji generalnej Rajdu Rzeszowskiego.

Sylwester Płachytka: ,,Jest meta, są punkty, więc tegoroczny Rajd Rzeszowski zaliczamy do udanych. Kolejne przejechane kilometry są kluczowe, bo pozwalają nam budować tempo na asfaltach. Na poszczególnych oesach wyglądało to naprawdę nieźle, tym bardziej szkoda dzisiejszej awarii, która kosztowała nas jakieś 40 sekund. W końcówce z kolei chłopaki mieli trochę przygód, także finalnie jesteśmy na szóstym miejscu. Wielkie dzięki dla kibiców, którzy nas wspierali przez cały rajd!"

Jacek Nowaczewski: ,,Tak jak przewidywaliśmy, odcinki w okolicach Rzeszowa okazały się bardzo wymagające, ale takie warunki zdecydowanie nam odpowiadają. Mimo problemów z samochodem, jesteśmy zadowoleni z tego rajdu i już nie możemy się doczekać kolejnych asfaltowych rund RSMP. Już za niespełna miesiąc widzimy się na Śląsku!"

 

Wasze komentarze

środa, 14.8.2019 07:53
piątek, 9.8.2019 13:41
piątek, 9.8.2019 12:58
1
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Prywatna Poradnia Podologiczna
Prywatna Poradnia Podologiczna