komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

wtorek, 11 sierpnia 2020

Klary, Zuzanny

Zmienne szczęście Sylwestra Płachytki i Jacka Nowaczewskiego w Rajdzie Rzeszowskim

poniedziałek, 12.8.2019 11:05 , komentarze: 0 , odsłony: 908
kategorie artykułu:

Walka o kolejne punkty w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski podczas Rajdu Rzeszowskiego przebiegała dla Sylwestra Płachytki i Jacka Nowaczewskiego ze zmiennym szczęściem. Ostatecznie zakończyli oni piątą z tegorocznych rund RSMP na szóstej pozycji, dopisując do swojego konta 16 punktów. Szansę na powtórzenie lub nawet poprawienie piątego miejsca z Rajdu Świdnickiego przekreśliły niestety problemy techniczne.

Duet Płachytka/Nowaczewski rozpoczął Rajd Rzeszowski od 6. lokaty na pierwszym odcinku specjalnym, by po czterech próbach awansować na 5. miejsce, na którym zakończył piątkowe zmagania. Sekundowe różnice pomiędzy załogami zapowiadały zaciętą rywalizację podczas kolejnego etapu. Niestety już na pierwszym sobotnim oesie załogę spowolniły problemy techniczne, w wyniku których Fiesta R5 w barwach Poliamid Plastics, eSky, Michelin, Rallytechnology, Fuchs, Auto Moto Klub Kłodzko i Events Control straciła moc. Po naprawieniu samochodu zawodnicy walczyli jednak do końca, ostatecznie finiszując na 6. miejscu w klasyfikacji generalnej Rajdu Rzeszowskiego.

Sylwester Płachytka: ,,Jest meta, są punkty, więc tegoroczny Rajd Rzeszowski zaliczamy do udanych. Kolejne przejechane kilometry są kluczowe, bo pozwalają nam budować tempo na asfaltach. Na poszczególnych oesach wyglądało to naprawdę nieźle, tym bardziej szkoda dzisiejszej awarii, która kosztowała nas jakieś 40 sekund. W końcówce z kolei chłopaki mieli trochę przygód, także finalnie jesteśmy na szóstym miejscu. Wielkie dzięki dla kibiców, którzy nas wspierali przez cały rajd!"

Jacek Nowaczewski: ,,Tak jak przewidywaliśmy, odcinki w okolicach Rzeszowa okazały się bardzo wymagające, ale takie warunki zdecydowanie nam odpowiadają. Mimo problemów z samochodem, jesteśmy zadowoleni z tego rajdu i już nie możemy się doczekać kolejnych asfaltowych rund RSMP. Już za niespełna miesiąc widzimy się na Śląsku!"

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 9 godz temu
poniedziałek, 10.8.2020 15:10
piątek, 7.8.2020 14:53
środa, 5.8.2020 15:19
środa, 5.8.2020 15:17
wtorek, 4.8.2020 14:37
1
poniedziałek, 3.8.2020 15:16
Wymarzone wesele
tanie laptopy poleasingowe
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Pomoc drogowa
ZGK Ząbkowice Śl.