komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl

piątek, 28 stycznia 2022

Walerego, Radomira

Integracyjna zabawa

niedziela, 21.2.2016 21:57 , komentarze: 0 , odsłony: 2754
kategorie artykułu:

Różnorodne konkurencje sportowe, dyskoteka ostatkowa, degustacja pączków – to tylko nieliczne z atrakcji, które czekały na uczestników z placówek pomocy społecznej z terenu powiatu gostyńskiego. W hali widowiskowo – sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi integracyjnie bawiono się podczas kolejnych już „Walentynek na sportowo” (9.02.16). Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Janusz Sikora – przedstawiciel Zarządu Powiatu Gostyńskiego.

Sportowe zmagania poprzedził wspólny aerobic. Ta rozgrzewka zapełniła cały parkiet hali sportowej. Następnie zawodnicy sprawdzali swoje umiejętności, startując w kolejnych zadaniach, m. in.: rzucie piłką do kosza, slalomie, uni – hokeju, rzutach karnych. Każdy z uczestników miał później szansę wylosować cenną nagrodę. Sportowców amatorów oklaskiwali zaproszenie goście: samorządowcy Powiatu Gostyńskiego i Gminy Krobia, dyrektorzy i kierownicy powiatowych i miejskich placówek pomocy społecznej i szkół oraz przedstawicielka Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

Wiele emocji dostarczył widzom mecz piłki nożnej halowej – samorządowcy kontra podopieczni, który zakończył się efektownym zwycięstwem tych drugich. W przerwach meczu odbywało się niemniej emocjonujące losowanie nagród. Na koniec zaproszono wszystkich do wspólnej dyskoteki, a zabawie nie było końca. W czasie trwania imprezy dużym zainteresowaniem cieszył się „walentynkowy kącik makijażu”, przygotowany przez wolontariuszki – uczennice ZSOiZ w Krobi. Organizatorzy, oprócz świetnej zabawy, zapewnili też słodki poczęstunek w czasie przerwy kawowej i gorący obiad.

„Walentynki na sportowo” rokrocznie przyciągają amatorów dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji, choć tak naprawdę nie ma tu przegranych. Ponadto impreza stanowi doskonałą okazję do integracji społecznej oraz kultywowania tradycji i obyczajów.

Podziękowania należą się organizatorom: Domowi Pomocy Społecznej w Chwałkowie i Środowiskowemu Domowi Samopomocy w Chwałkowie.

 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 26.11.2018 21:06
sobota, 21.7.2018 18:20
sobota, 14.7.2018 16:07
sobota, 23.6.2018 22:35
sobota, 12.5.2018 12:00