komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl

czwartek, 27 stycznia 2022

Przybysława, Anieli

Złoto na ogólnopolskim Grand Prix Karate

wtorek, 17.5.2016 07:39 , komentarze: 0 , odsłony: 4240
kategorie artykułu:

Ośmioosobowa reprezentacja gostyńskiego klubu karate TKKF „Tęcza” wzięła udział w ogólnopolskim Grand Prix Karate Polskiej Federacji Karate Sportowego i w XXII Otwartych Mistrzostwach Polski Seniorów Starszych – Weteranów (7.05.2016).

Grand Prix odbyło się w Kleszczewie. W turnieju wystartowało 315 zawodników reprezentujących 39 klubów z całego kraju, m.in. z Gdańska, Warszawy, Szczecina, Wrocławia, Olsztyna, Śląska, Łodzi. Była to znakomita okazja do rywalizacji sportowej karateków i do wymiany doświadczeń. W gronie startujących byli też zawodnicy gostyńskiej „TĘCZY”, a do sportowej rywalizacji prowadził ich kierownik ekipy sensei Marcin Danek (2. DAN). Towarzyszył mu sensei Mieczysław Polewski (4. DAN), który również spróbował swoich sił na macie. Do grona sędziowskiego turnieju zaproszony został shihan Waldemar Szwedek (7. DAN). Gostyńscy karatecy wyraźnie zaznaczyli swoją obecność. Cztery razy stawali na podium, dwa razy na pierwszych miejscach i dwa razy na trzecich, w tym odnieśli dwa sukcesy drużynowe, dzięki czemu zdobyli łącznie 4 złote medale i 4 brązowe.

Ale już na początku ogólnopolskiego Grand Prix, przed rozpoczęciem walk, gostyński klub karate doczekał się uznania. Waldemar Szwedek, prezes TKKF „TĘCZA”, został wyróżniony za działalność na rzecz Polskiej Federacji Karate Sportowego.

Później przeszedł czas na zmagania sportowe.

Złoty medal wywalczył Mieczysław Polewski w kata indywidualnym seniorów starszych. To kolejny sukces M. Polewskiego, cieszący tym bardziej, że w walce finałowej gostyniak zdecydowanie pokonał tegorocznego mistrza świata.

Kolejne pierwsze miejsce i 3 złote medale wywalczyła w kategorii kata (układ walki z kilkoma przeciwnikami) drużynowe juniorów młodszych drużyna „Tęcza II” w składzie Wojciech Wieczny, Dawid Mila i Dawid Mrowiński.

Brązowy medal w kumite indywidualnym młodziczek wywalczyła Daria Pietrzyk. Jak podkreśla kierownik ekipy Marcin Danek: - to ważny sukces, bo Daria wystartowała w kumite, czyli walce sportowej po raz pierwszy. 

Trzecie miejsce wywalczyła drużyna żeńska, startująca w silnie obsadzonej konkurencji kata drużynowe juniorek młodszych. 3 brązowe medale otrzymały: Amelia Ziółek, Daria Pietrzyk i Agnieszka Leciej.

 

Podsumowując start w ogólnopolskim Grand Prix kierownik ekipy M. Danek podkreślił: - Sukces gostyniaków jest tym większy, że zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Młodzi karatecy „Tęczy”, startujący w konkurencjach drużynowych, poradzili sobie doskonale i zajęli doskonałe miejsca na podium, co świadczy o dobrym przygotowaniu technicznym oraz nabyciu umiejętności radzenia sobie ze stresem. Cieszy też medal Darii w kumite. A kolejny sukces M. Polewskiego pokazuje, że jest on cały czas jednym z najlepszych karateków kraju.

Również zadowolony ze startu swoich podopiecznych jest shinan Waldemar Szwedek i zaprasza w imieniu klubu karate TKKF „Tęcza” chętnych na treningi do sali gimnastycznej przy Gimnazjum nr 2 (ul. Hutnika 3) w Gostyniu: w poniedziałki o 19.00 dzieci od 6 do lat 14; wtorki o 19.00 dorośli i młodzież od lat 14; środy o 19.00 dzieci od 6 do lat 10; czwartki o 19.00 dorośli i młodzież od lat 10; a w soboty o 15.30 dzieci od 6 do lat 14; o 17.00 młodzież od lat 14 i dorośli.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 26.11.2018 21:06
sobota, 21.7.2018 18:20
sobota, 14.7.2018 16:07
sobota, 23.6.2018 22:35
sobota, 12.5.2018 12:00