#AUTobóz: Śląsk lepszy od wicemistrzów Rumunii

czwartek, 27.6.2024 11:33 250 0

Śląsk Wrocław pokonał CFR Cluj w pierwszym meczu sparingowym podczas zgrupowania w Austrii. Wrocławianie bardzo dobrze zaprezentowali się na tle wicemistrza Rumunii i zwyciężyli 1:0. Jedynego gola w spotkaniu strzelił w pierwszej połowie Jakub Jezierski. WKS kontynuuje obóz przygotowawczy.

Marcin Dymkowski, II trener: Jesteśmy zadowoleni z meczu, bo wygraliśmy z bardzo dobrą drużyną, która jest w podobnym momencie przygotowań co my i które regularnie występuje na arenie europejskiej. Taki sparing jest dla nas bardzo, bardzo wymierny. Pokazaliśmy wszystko na co pozwalały nam możliwości fizyczne - one oczywiście są nieco inne teraz, podczas przygotowań, niż w trakcie sezonu. Duży plus dla zawodników za zaangażowanie, determinację, realizację przedmeczowych zadań. Niektórych nowych piłkarzy zobaczyliśmy po raz pierwszy, trudno od razu o szeroką opinię, ale pokazują swoją jakość i liczymy, że będą dużymi wzmocnieniami. Mamy nadzieję, że w tym sezonie zagramy jak najwięcej meczów, więc każdy musi być gotowy, bo każdy dostanie swoją szansę.

Jakub Jezierski: Ciężko zaczęliśmy pracę na tym obozie. To tak naprawdę już nasze drugie zgrupowanie i mocno pracujemy. Mamy naprawdę intensywne jednostki treningowe, dzisiejszy sparing również był intensywny, z bardzo wymagającym rywalem, który chciał grać w piłkę i dużo kłopotów nam sprawiał, ale my również graliśmy bardzo dobrze i poskutkowało to kilkoma sytuacjami, w których mogliśmy oddać strzał i jedna z nich szczęśliwie zakończyła się golem. Z mojej perspektywy wydaje się, że był to bardzo udany mecz. Grałem prostą piłkę, nie traciłem jej w głupi sposób. Jestem ogólnie z siebie bardzo zadowolony. Wiadomo, że są jeszcze rzeczy do poprawienia. Trzeba biegać na jeszcze wyższej intensywności i dawać z siebie więcej. Pogoda też nam jakoś za bardzo nie sprzyjała, więc było to dość ciężkie, ale jestem z siebie zadowolony. Fajnie graliśmy w piłkę, cieszy nas to. Mam nadzieję, że dobrze się też na to patrzyło z boku.

Tomasz Loska: Graliśmy z dobrą drużyną. CFR Cluj to wicemistrz Rumunii, także na pewno trzeba się cieszyć ze zwycięstwa. Było dużo zmian w drugiej połowie, graliśmy bardzo młodym składem. Ja byłem w nim chyba najstarszy, a mam 28 lat. Myślę, że dobrze spełnialiśmy nasze założenia na ten mecz, a też trzeba przyznać, że jesteśmy na dużych obciążeniach treningowych i fajnie, że mimo tego tak zaprezentowaliśmy się w sparingu. Nic tylko się cieszyć. Zaliczyłem udaną interwencję przy groźnym uderzeniu rywala, ale był to tak naprawdę jedyny strzał, który nam mocniej zagroził w drugiej połowie. Trzeba przyznać chłopakom, że fajnie bronili i nie dopuszczali rywala do sytuacji bramkowych. Oczywiście, zdarzały się błędy, które musimy wyeliminować, ale jak najbardziej pozytywnie oceniam naszą dzisiejszą dyspozycję.

Śląsk Wrocław – CFR Cluj 1:0 (1:0)
Bramki:

1:0 Jakub Jezierski 18’

Śląsk pierwsza połowa: Leszczyński - Żukowski, Petrov, Petkov, Szota, Samiec-Talar, Pokorny, Jezierski, Olsen, Nahuel, Eyamba

Śląsk druga połowa: Loska – Guercio, Szota, K. Kurowski, Ł. Gerstenstein, Wołczek, Schierack, Rejczyk, Ince, Jezierski (65’ Eyamba), Szwedzik

CFR: Sava – Taqui, Boben, Kresic, Camora, Keita, Muhar, Tachtsidis, Deac, Kamara, Michael oraz Hindrich, Gal, Simao, Ilie, Aussi, Abeid, Artean, Avounou, Filip, Paun, Fica, Serebe, Ciubancan, Kun, Fofana, Mensah, Avram, Lucaci

Żółte kartki: Guercio, Rejczyk