Amy Winehouse i miejska potańcówka - lato na wrocławskim Ołtaszynie
Gdy żar leje się z nieba, to większość wrocławian marzy o wyjeździe z miasta. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Dlatego podczas pierwszego weekendu lipca Centrum Aktywności Lokalnej Ołtaszyn Art&Flow, postawiło na reaktywację Sceny Letniej i stworzyło Chillout Zone z prezentacją łapaczy snów, wykonanych przez Seniorki z ołtaszyńskiego Klubu Seniora. Każdy, bez względu na wiek, może wpaść na to miejskie podwórko i relaksować się w otoczeniu zieleni. Dodatkowo najmłodsi mają do dyspozycji plac zabaw.
„Będąc blisko lokalnej społeczności wiemy, że nie wszyscy mogą wyjechać z miasta latem. Niektórzy nie mają urlopów, innych po prostu nie stać na wakacje. Nasza oferta kulturalna oraz zajęcia stałe są ambitną odpowiedzią na ich potrzeby, pasje i zainteresowania” – wyjaśnia Kalina Kamińska-Sikorska z CAL Ołtaszyn Art&Flow.
Podkreślić należy, że w lipcu wszystkie wydarzenia kulturalne są bezpłatne – to specjalna propozycja dla mieszkańców, aby przekonali się, że „CAL to dobry Sąsiad”. Wśród nich znajdziemy takie perełki jak koncert „Amy Winehouse - Moja Historia” w wykonaniu Ani Krysiak & Manito z Warszawy. Na uwagę zasługuje także Gala Pierwszego Wrocławskiego Festiwalu Operetkowego. Dobrze zapowiadają się premiery: spektaklu „Mrówki” Teatru [nazwa robocza] pod opieką artystyczną Wiwianny Kinal oraz „Lustrzany sen” Teatru AlterEgo. Dysponując sceną teatralną, stawiają na różnorodność form przekazu artystycznego – od spektakli lokalnej społeczności, grup nieformalnych i zawodowych, przez koncerty dziecięce, wernisaże lokalnych artystów, do klimatycznych koncertów jazzowych, operetki oraz muzyki poważnej – każdy znajdzie coś wartościowego dla siebie.
Sierpień upłynie m.in. pod znakiem Aleksandra Fredry i wystawienia komedii „Mąż i żona” wyreżyserowanej przez Sylwestra Różyckiego. Klub Seniora będzie ozdabiał kapelusze na spotkaniach plastycznych, aby zaprezentować je podczas Dni Seniora, a może nawet wziąć udział w plebiscycie „Kreacje z głową” organizowaną przez Wrocławskie Centrum Seniora. Seniorzy doceniają również inicjatywę lokalną, w ramach której mogą dbać o zdrowy kręgosłup podczas zajęć gimnastycznych odpowiadających ich potrzebom. Zapewne wszyscy złapią rytm i dobry humor podczas potańcówki na podwórku przy CAL Ołtaszyn Art&Flow. Wakacje zakończą się warsztatami, podczas których rodzice dowiedzą się jak wspierać dzieci w trudnych emocjach.
W lipcu i sierpniu odbywają się także zajęcia stałe: letnie warsztaty dla dzieci prowadzone przez Fundacje Twoja Ferajna czy letnia szkoła rysunku Krzysztofa Bryły dla dzieci w wielu 9-11 lat. Prężnie działa Klub Seniora i prowadzone są zajęcia z jogi.
„Pracujemy nad harmonogramem zajęć stałych, które rozpoczną się we wrześniu. Jesteśmy otwarci na propozycje mieszkańców naszego osiedla. CAL służy integrowaniu i wzmacnianiu społeczności lokalnej oraz budowaniu trwałych relacji pomiędzy ludźmi pochodzącymi z różnych środowisk, w różnym wieku. Chcemy wspierać proces pozytywnej zmiany społecznej, dlatego zapraszamy wszystkich do kontaktu i uczestniczenia w naszych zajęciach stałych oraz wydarzeniach kulturalnych i współtworzenia tego miejsca” – podkreśla Sylwia Gąsiorowska z CAL Ołtaszyn Art&Flow.
Centrum Aktywności Lokalnej na Ołtaszynie przy ulicy Pszczelarskiej 7 we Wrocławiu prowadzone jest od stycznia 2025 przez Fundację Art&Flow. Wydarzenia współfinansowane są przez Gminę Wrocław.
Misją Fundacji Art and Flow jest wspieranie rozwoju świadomego, obywatelskiego społeczeństwa poprzez prowadzenie działań o charakterze kulturalnym, edukacyjnym oraz społecznym.
Harmonogram kulturalny na lipiec 2025: http://bit.ly/44lwzQx
Więcej informacji: https://www.facebook.com/caloltaszynartflow
Zdjęcia: https://www.facebook.com/caloltaszynartflow/photos
Dodaj komentarz
Komentarze (0)