Jak zaprogramować swój umysł?

piątek, 21.6.2024 12:32 309 0

Prof. Peter Gollwitzer z New York University – wybitny niemiecki badacz z dziedziny psychologii, twórca teorii implementacji intencji – przyjedzie na Politechnikę Wrocławską. W ramach Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego wygłosi otwarty wykład „Goals, mindsets and plans: Providing a context for social cognition”.
 
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych w środę, 26 czerwca, do auli Politechniki Wrocławskiej (Wybrzeże Wyspiańskiego 27, bud. A-1). Początek o godzinie 13.15.
 
Wstęp wolny, zapisy za pośrednictwem serwisu Evenea: https://wroclaw.tech/petergollwitzer
 
Prof. Peter Gollwitzer jest cenionym profesorem psychologii. Pracował w ośrodkach akademickich w Stanach Zjednoczonych i Niemczech, kierując wieloma interdyscyplinarnymi grupami badawczymi. Obecnie współpracuje m.in. z New York University i Zeppelin Universität. Należy do wielu międzynarodowych organizacji i stowarzyszeń psychologicznych, od wielu lat jest też członkiem Academia Europaea.
 
Jego zainteresowania naukowe skupiają się wokół tego, w jaki sposób cele i plany wpływają na myśli, emocje i zachowanie człowieka. Publikacje prof. Gollwitzera obejmują wiele obszarów psychologii społecznej, poznania i percepcji, neuropsychologii oraz psychologii pracy i organizacji.
 
Opracował różne modele i narzędzia samoregulacji: teorię symbolicznego dopełniania siebie (wraz z Robertem A. Wicklundem), model faz działania (wraz z Heinzem Heckhausenem), automotywacyjny model dążenia do celu (wraz z Johnem A. Barghiem), teorię nastawienia na fazy działania oraz teorię planowania.
 
Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe to cykl skierowany do szerokiego grona odbiorców – studentów, doktorantów, pracowników naukowych i wszystkich zainteresowanych pogłębianiem wiedzy. Na Politechnice Wrocławskiej regularnie goszczą eksperci z różnych dziedzin, którzy chętnie dzielą się wynikami swoich badań.
 
W tym roku akademickim gościliśmy już laureata Nagrody Nobla 2023 z fizyki – prof. Ferenca Krausza, wybitnego architekta i urbanistę – prof. Keesa Christiaansea z ETH w Zurychu, światowej sławy eksperta kognitywistyki prof. Petera Gärdenforsa z Lund University, prof. Szymona Malinowskiego – przewodniczącego Komitetu ds. Kryzysu Klimatycznego PAN, a także fińskiego naukowca z Aalto University – prof. Tomiego Kauppinena oraz dr Karolinę Ćwiek-Rogalską z Instytutu Slawistyki PAN.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)