Pranie dywanów przez profesjonalną firmę. Sprawdź, co na tym zyskasz!

czwartek, 8.9.2022 00:00 220

Coraz więcej osób przekonuje się do korzystania z profesjonalnych usług czyszczących. I to nie tylko ze względu na wygodę i spore oszczędności czasowe, ale przede wszystkim ze względu na uzyskanie nienagannej czystości we własnym domu. Czy jednak rzeczywiście konieczna jest pomoc przy praniu dywanów? Może wystarczy znaleźć trzepak i przy użyciu odpowiedniego narzędzia usunąć kurz, piasek czy innego typu zabrudzenia?

Pranie dywanów - dlaczego warto zlecać profesjonalnej firmie?

Może jeszcze dziesięć lat temu na samą myśl o wzywaniu fachowców do brudnego dywanu, większość właścicieli domów czy mieszkań, jedynie uśmiechała się z politowaniem. Przecież wystarczy dobry detergent, odpowiednia szczotka i kilka godzin sumiennej pracy, by dywan znów był czysty. Przy ciemnych dywanach to już w ogóle sprawa była bardzo prosta. Pobliski trzepak rozwiązywał wszelkie problemy natury estetycznej. Dziś jednak wiadomo, że to za mało, bo dywan składa się z wielu warstw, a w nich przez lata eksploatacji gromadzą się groźne dla zdrowia bakterie i zarazki.

Trzeba pamiętać, że w ramach użytkowania dywanu nie tylko nanosi się na niego wszelkiego typu zabrudzenia, ale wdeptuje się je w jego najgłębsze warstwy, dlatego nawet codzienne odkurzanie nie eliminuje wszystkich zanieczyszczeń. Konieczne jest sięgnięcie po profesjonalne urządzenie, które usuwa brud, odkaża i przy okazji zapewnia dywanowi świeży wygląd. W takich miejscach, jak pokój dziecięcy, czy sypialna, gdzie sterylność ma bardzo wysoki priorytet, pranie dywanów powinno się zlecać profesjonalnej firmie przynajmniej dwa razy w roku.

Skąd biorą się nieprzyjemne zapachy w domach?

Pranie tapicerki meblowej, dywanów, ale i materacy w sypialni ma jeszcze jedną zaletę dla wszystkich domowników - uwalnia dom od przykrych zapachów. Trzeba bowiem mieć świadomość, że nieczyszczone powierzchnie intensywnie wydzielają nieprzyjemną woń. To efekt starych zanieczyszczeń, resztek jedzenia, kurzu, ale i ludzkiego potu czy naskórka - wszystkiego, co naprawdę w dużych ilościach gromadzi się w zakamarkach wersalek, zagięciach krzeseł czy głębokich warstwach dywanu. Co więcej, może to powodować też częstsze bóle głowy i przyczyniać się do rozwoju alergii zarówno u dzieci, jak i u dorosłych osób. Dlatego pranie tapicerki meblowej, materacy czy wspomnianych wcześniej dywanów, warto zlecać fachowcom, również dla utrzymania świeżych zapachów w swoich wnętrzach.

Jak często prać tapicerkę meblową czy dywany?

Choć tego typu usługi są coraz bardziej popularne, to nadal duże grono osób rezygnuje z nich, najczęściej z obawy na wysokie koszty. Jak to wygląda jednak w rzeczywistości? Eksperci z firm czyszczących przekonują, że z takich usług nie trzeba korzystać jakoś szczególnie często. Pranie dywanów wystarczy przeprowadzić nawet raz w roku. Jeśli dywany są częściej użytkowane, np. w przedszkolu albo w salonie, gdzie też przebywa pies czy kot, to można zintensyfikować ilość takich usług do dwóch, maksymalnie trzech razy w roku. Rozkładając to na 12 miesięcy i biorąc pod uwagę, że czyszczenie dywanów czy kanapy domowymi sposobami też nie jest zupełnie bezpłatne, można się przekonać, że profesjonalne pranie tapicerki meblowej czy wykładzin mieści się w średnim domowym budżecie.

O ład i porządek warto dbać też przed domem

Fachowcy, którzy wypiorą dywany, odświeżą sofę czy materace, zatroszczą się także o zewnętrzny wygląd posesji. U większości z nim, w ofercie czyszczenia znajduje się bowiem mycie kostki brukowej, elewacji, a także nagrobków. To ukłon w stronę naprawdę zabieganych osób, które nie mają czasu, by usunąć wykwity czy plamy oleju z podjazdu albo by w pełni zadbać o nagrobek bliskiej osoby.

Wystarczy takie prace zlecić raz, maksymalnie dwa razy do roku, by kostka brukowa odznaczała się pięknym wyglądem. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Zlecając takie regularne prace, nie trzeba już między innymi poświęcać całego dnia na odświeżenie podjazdu czy elewacji, przed wielkim wydarzeniem czy ważną uroczystością. Podjazd, jak i taras zawsze będą schludnie utrzymane. Taka pielęgnacja przedłuża równie ich żywotność i ogranicza konieczność modernizacji podjazdu do absolutnego minimum.