Premiera online: Graham Masterton, Michał Rusinek i Król w rozmowach z internautami

sobota, 3.4.2021 10:19 246 0

Premiera online: Graham Masterton, Michał Rusinek i Król w rozmowach z internautami

Startuje nowa odsłona spotkań z cyklu Premiera online, w których do tej pory uczestniczyło łącznie niemal 7 mln internautów. W najbliższym tygodniu o swoich najnowszych dziełach opowiedzą autor kultowych thrillerów i kryminałów Graham Masterton, Król, który powraca z nowym materiałem po dwuletniej przerwie, oraz niestrudzony tropiciel tajemnic języka, Michał Rusinek. Ponadto, z okazji premiery nowego „Pisma. Magazynu Opinii”, odbędzie się dyskusja o mądrym pomaganiu w XXI wieku.

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy. Partnerem cyklu Premiera online jest mBank.

Graham Masterton – wtorek, 6 kwietnia, godz. 18:00

Z okazji premiery książki „Do ostatniej kropli krwi” (Wydawnictwo Albatros) odbędzie się spotkanie z jej autorem, Grahamem Mastertonem, jednym z najpopularniejszych twórców literackich kryminałów, thrillerów i horrorów. Rozmowę z pisarzem poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.

„Do ostatniej kropli krwi” to jedenasta już część z serii opowiadającej o śledztwach KatieMaguire, niezwykle skutecznej nadkomisarz policji działającej w irlandzkim Cork. Tym razem na wiejskiej drodze w pobliżu miasta zostaje znaleziony spalony jaguar, ze szczątkami mężczyzny za kierownicą. To Garrett Quinn, sędzia, jeden z ostatnich sprawiedliwych. I były kochanek nadkomisarz KatieMaguire. Właśnie tego dnia miał ogłosić wyrok w sprawie gangstera podejrzanego o wielokrotne zabójstwo. Katie znów będzie miała przeciwko sobie niemal cały miejscowy świat przestępczy. A tymczasem w mieście rozpętało się istne pandemonium: ktoś spycha do rzeki kobietę z dzieckiem, ktoś strzela przed pubem do mężczyzny, ktoś śmiertelnie godzi nożem handlarza narkotyków, ktoś podkłada bombę w laboratorium farmaceutycznym… A na horyzoncie pojawia się groźba wojny gangów, która może za sobą pociągnąć dziesiątki niewinnych ofiar.

Katie ma przed sobą mordercze dni. I to w sytuacji, kiedy jest atakowana przez media i poddawana presji przez nowego przełożonego, z którym ma osobiste porachunki.

#conowego – Janina Ochojska, Norbert Wierbiłowicz, Mirosław Wlekły – środa, 7 kwietnia, godz. 18:00

Jak mądrze pomagać w dobie internetu i nowych technologii? Jakie formy wsparcia wybrać? Komu zaufać i jak najlepiej docierać do tych, którzy najbardziej potrzebują naszej pomocy? Premiera kwietniowego wydania „Pisma. Magazynu Opinii” posłuży jako punkt wyjścia do dyskusji na temat mądrej dobroczynności. Wezmą w niej udział Janina Ochojska, Norbert Wierbiłowicz oraz Mirosław Wlekły, a rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge. Debata posłuży jako swoisty przewodnik po pomaganiu w XXI wieku.

W czasie spotkania z cyklu #conowego zaproszeni goście porozmawiają nie tylko o tym, jak internet i media społecznościowe pomagają osobom w potrzebie i reprezentującym je organizacjom docierać do potencjalnych darczyńców, ale też o pułapkach dobroczynności online. Przeanalizują etyczne dylematy, które często towarzyszą działaniom filantropijnym oraz strategie, których używają NGO-sy i osoby publiczne, aby zachęcić ludzi do aktywności i finansowej partycypacji. Zastanowią się również nad ich skutecznością oraz transparentnością.

Janina Ochojska

Fundatorka Polskiej Akcji Humanitarnej, Prezes Zarządu PAH od początku istnienia organizacji. Od lat zajmuje się pomaganiem zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami, m.in. w Somalii, Kenii, Iraku i Afganistanie. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród, wśród których na szczególną uwagę zasługują: tytuł „Kobiety Europy” przyznany przez Komisję Wspólnot Europejskich (1994), nagroda Pax Christi International PeaceAward (1995), nagroda Fundacji im. AtsuhitoNakaty (1996), Order Kawalera Legii Honorowej przyznawany przez Prezydenta Republiki Francji (2003), nagroda im. ks. Józefa Tischnera (2006), odznaczenie Bene Merito przyznawane przez Ministra Spraw Zagranicznych (2009) i Nagroda Lecha Wałęsy (2010). W 2011 roku została odznaczona Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski przyznanym przez Prezydenta RP.

Mirosław Wlekły

Reporter, absolwent Polskiej Szkoły Reportażu. Autor książek: „All inclusive. Raj, w którym seks jest bogiem”, „Tu byłem. Tony Halik”, „Raban! O Kościele nie z tej ziemi” i „Gareth Jones. Człowiek, który wiedział za dużo”. Autor pierwszego sezonu Śledztwa Pisma. Właśnie ukazała się jego książka „Górski. Wygramy my albo oni”.

Norbert Wierbiłowicz

Prezes Zarządu Fundacji FaniMani, współtwórca portalu FaniMani.pl. Lider polskiej edycji #GivingTuesday – globalnego ruchu promującego dobroczynność i filantropię, którego finał odbywa się co roku we wtorek po Black Friday. Ma wieloletnie doświadczenie menedżerskie w obszarze nowych technologii i systemów informatycznych dla przedsiębiorstw. Absolwent Socjologii UAM. Basista w zespole Mean Machine, kucharz i winiarz amator.

Król – czwartek, 8 kwietnia, godz. 18:00

Król dał się poznać jako wykonawca, który wydaje płyty rokrocznie. Rok 2020 okazał się szczególny, gdyż tym razem artysta zdecydował się zaczekać z premierą nowego materiału. Teraz Król powraca z szóstym solowym albumem „Dziękuję”. Fani będą mieli szansę świętować wydanie nowej płyty wraz z muzykiem oraz zadać mu pytania podczas spotkania online. Rozmowę poprowadzi Agnieszka Szydłowska.

Choć w ubiegłym roku Król nie wydał albumu, sporo się u niego działo. Został laureatem Paszportu „Polityki” i Fryderyka, a także objął wraz z Darią Zawiałow i Igo kierownictwo nad Orkiestrą Męskiego Grania. To wszystko sprawiło, że nowa płyta Króla stała się jeszcze bardziej wyczekiwana. Na płycie „Dziękuję” znajduje się aż 18 utworów. Pierwszym singlem promującym wydawnictwo jest ,,Tak jak ty”.

Na spotkanie zaprasza Empik wraz z ART2 Music, e-Muzyka oraz Going.

Michał Rusinek – piątek, 9 kwietnia, godz. 18:00

Bohaterem piątkowego spotkania autorskiego online będzie Michał Rusinek. Z Katarzyną Borowiecką oraz internautami pisarz porozmawia o swoich książkach „Chuligator, czyli przewodnik po dziecięcych przekrętach” oraz „Psia skrętka, czyli przewodnik po dziecięcych przekleństwach” (Wydawnictwo Znak Emotikon).

Michał Rusinek wyruszył tropem językowych przekrętów oraz dziecięcych przekleństw. Słowa bywają niepokorne, płatają figle, plączą się i zmieniają, czasem nie do poznania. Bywają też takie chwile, kiedy – w emocjach – każdy ma ochotę przekląć. Co wtedy? Autor zaprasza do świata słów przekręcanych, łamanych i sklejanych od nowa. Zachęca dzieci, aby spróbowały wymyślić swoje własne wyrazy – opisujące świat oraz zastępujące słowa nieładne. Michał Rusinek przekonuje, że zabawa językiem jest wyśmienita.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)