Zbliża się III nabór do Mikrograntów!

wtorek, 13.8.2024 10:36 154 0

Od 1 do 15 września będzie można zgłosić swój projekt na warsztaty, spacery i inne integrujące spotkania w mieście. Jak się do tego zabrać? Przed nami szereg spotkań informacyjnych, konsultacji i szkoleń przygotowujących do złożenia wniosku. Zainspiruj się, poznaj zasady i… weź miasto w swoje ręce!

Mikrogranty to ogólnomiejski program wsparcia oddolnych inicjatyw, do którego wrocławianie i wrocławianki mogą kierować propozycje wydarzeń z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji czy różnych dziedzin sztuki. Projekty będzie można wysyłać przez formularz aktywny od 1 do 15 września na stronie wroclaw.pl/rozmawia/mikrogranty.

Zgłoś się, wybierając jedną z trzech ścieżek 
Ścieżka dla osób fizycznych i grup nieformalnych skierowana jest do pełnoletnich mieszkańców i mieszkanek Wrocławia, często dopiero rozpoczynających swoją przygodę z działalnością na rzecz swojej najbliższej okolicy. W tej ścieżce inicjatywy można zaplanować na jednej z czterech dawnych dzielnic miasta – Fabrycznej, Krzykach, Psim Polu lub Śródmieściu. Zbliżający się nabór to także szansa na projektowy debiut realizatorek i realizatorów w wieku od 13 do 21 lat, którzy mogą dołączyć do programu, wybierając ścieżkę dla grup młodzieżowych. I trzecia opcja – ścieżka dla organizacji pozarządowych, działających do 5 lat oraz tych, których przychód za ostatni zamknięty rok obrotowy nie przekroczył 3 tysięcy złotych brutto.  
Zwycięskie inicjatywy w każdej z trzech ścieżek, otrzymają wsparcie finansowe (od 1 do 10 tysięcy złotych brutto w zależności od wybranej ścieżki) oraz pomoc w kwestiach administracyjnych, organizacyjnych i promocyjnych.

Postaw na integrujące, lokalne spotkania 
Realizacja projektów będzie możliwa od października do połowy grudnia. Zespół Mikrograntów zachęca do planowania działań zarówno pod dachem instytucji, siedzib rad osiedli czy Centrów Aktywności Lokalnej, jak i w plenerze – jesienny czas to dobra okazja do hartowania się na świeżym powietrzu! Do programu można zgłaszać różnego rodzaju warsztaty, międzykulturowe gry miejskie, tematyczne spacery, wspólne tańce i śpiewy, międzypokoleniowe spotkania kulinarne lub zupełnie niestandardowe pomysły, których nie było dotąd w programie – możliwości jest naprawdę sporo! Najważniejsze, by projekty angażowały do wspólnego działania mieszkańców i mieszkanki oraz były okazją do dzielenia się pasjami i umiejętnościami.  

Przygotuj się z zespołem Mikrograntów i Przejścia Dialogu   
Zespół Mikrograntów pomaga przy realizacji inicjatywy i przygotowaniach do jej zgłoszenia. We współpracy z Przejściem Dialogu, wspiera również udział osób z doświadczeniem migranckim i/lub których j. polski nie jest pierwszym językiem. Warto jednak pamiętać, że wszystkie dokumenty oraz realizacja projektu prowadzone są w języku polskim. Przed nami spotkania, szkolenia i warsztaty dotyczące zasad i celów programu, które rozwieją wszelkie wątpliwości i pozwolą uniknąć błędów formalnych – pełny harmonogram znajduje się TUTAJ

Warto również pamiętać, że od dnia ogłoszenia naboru (czyli od dziś!) do dnia zamknięcia systemu włącznie (15.09) można konsultować swoje pomysły mailowo oraz telefonicznie – pod adresami i numerami publikowanymi na stronach Wrocławskiego Instytutu Kultury oraz Fundacji Umbrella.  

Zwycięskie inicjatywy ze wszystkich ścieżek poznamy 8 października. Powodzenia i do zobaczenia w mieście! 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)