Małe życie - premiera
Najgłośniejsza amerykańska powieść ostatnich lat, która wzbudziła falę zachwytu, a zarazem gorącą dyskusję wśród krytyków i czytelników.Poruszający obraz dojrzewania, sukcesu, traumy i przyjaźni.
Małe życie Hanyi Yanagihary tej wiosny w Polsce, w przekładzie Jolanty Kozak!
Wydana w 2015 roku powieść Małe życie w Ameryce i w Anglii odniosła ogromny sukces wśród krytyków i czytelników - trafiła do finału Nagrody Bookera i National Book Award, otrzymała prestiżową Kirkus Prize, znalazła się na czele rankingów najlepszych powieści roku sporządzonych przez najważniejsze tytuły prasowe, rozgłośnie radiowe i portale internetowe.
Przekład: Jolanta Kozak
Wydawnictwo W.A.B.
Premiera: 18 maja 2016
Książka dostępna od 27 kwietnia
Pochodząca z Hawajów amerykańska pisarka opisuje kilkadziesiąt lat z życia czterech przyjaciół. Bohaterów powieści poznajemy w chwili, gdy kończą studia i przenoszą się do Nowego Jorku. Przetrwanie, nie mówiąc już o sukcesie, w jednym z najwspanialszych miast świata nie jest łatwe, lecz szczęście wydaje się im sprzyjać. Pełen temperamentu JB jest malarzem i z czasem zaczyna brylować w kręgach nowojorskiej bohemy. Malcolm zostaje uznanym architektem, a Willem robi błyskotliwą karierę aktorską. Najbardziej tajemniczy z nich, Jude, przejawia wybitny talent matematyczny, a jako prawnik również odnosi sukces za sukcesem. W przeciwieństwie do przyjaciół nigdy jednak nie wspomina o swojej przeszłości ani o rodzinie, choć poważne problemy zdrowotne i emocjonalne wskazują na to, że w jego życiu wydarzyło się coś, o czym nie potrafi zapomnieć.
Willem, Malcolm i JB stopniowo odkrywać będą straszną prawdę, która kładzie się cieniem na całym życiu przyjaciela. Nieuchronnie nadchodzi dla nich czas trudnej próby empatii i dojrzałości. Co będą gotowi poświęcić, by ratować Jude'a, coraz bardziej pogrążającego się w mroku? Oto poruszająca do głębi opowieść o życiu w wielkim mieście, które daje szansę na zapomnienie o przeszłości, oraz o życiu w bólu, który nie pozwala zapomnieć. To proza, która w całym swoim pięknie opisuje doświadczenie zła, granice ludzkiej wytrzymałości i tyranię pamięci.
Dodaj komentarz
Komentarze (0)