Dolnośląski Fundusz Rozwoju wspiera firmy dotknięte powodzią. Ruszył nowy program poręczeń dla MŚP

środa, 18.12.2024 14:12 124 0

Dolnośląski Fundusz Rozwoju uruchamia nowy program wsparcia dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które ucierpiały w wyniku powodzi na Dolnym Śląsku we wrześniu 2024 roku.

18 grudnia 2024 roku podpisana została umowa między Dolnośląskim Funduszem Rozwoju a Dolnośląskim Funduszem Gospodarczym w sprawie Reporęczeń powodziowych. Inicjatywa DFR opiera się na mechanizmie regionalnych reporęczeń i oferuje firmom dostęp do atrakcyjnych instrumentów finansowych, takich jak poręczenia kredytów, leasingu, poręczenie należytego wykonania zobowiązań umownych, w tym z tytułu rękojmi, gwarancji jakości lub zwrotu zaliczki oraz poręczenia wadialne.

- Mam nadzieję, że podpisanie tej umowy wesprze poszkodowanych przez wrześniową powódź mieszkańców  Dolnego Śląska – mówi Robert Koszut, Prezes Dolnośląskiego Funduszu Rozwoju.

Dla kogo jest ta oferta?

- Produkt skierowany jest do przedsiębiorstw z Dolnego Śląska, które zostały bezpośrednio lub pośrednio dotknięte skutkami powodzi  oraz dla podmiotów, które będą uczestniczyły lub uczestniczą w procesie odbudowy regionu - podkreśliła Monika Szymańska-Koszarek, Dyrektor Generalny Dolnośląskiego Funduszu Rozwoju.

Reporęczenie dostępne jest dla mikro, małych i średnich firm, które działają na terenie województwa dolnośląskiego, oferując im możliwość uzyskania dodatkowych środków na cele operacyjne i inwestycyjne.

Jakie cele można sfinansować?

Środki dostępne w ramach programu mogą być wykorzystane na szeroki zakres działań, w tym:

  • Poręczenia kredytów (kredyt, pożyczka, leasing)
  • Poręczenia należytego wykonania
  • Poręczenia wadialne,

Maksymalna kwota poręczenia to aż 1 000 000 zł, a jego okres wynosi do 8 lat, z możliwością wcześniejszego zakończenia. Przedsiębiorstwa mogą liczyć na pokrycie do 80% wartości zobowiązania.

Dlaczego warto skorzystać z poręczeń?

Program regionalnych reporęczeń to atrakcyjna propozycja dla firm, które mają ograniczone możliwości pozyskania zabezpieczeń przy ubieganiu się o kredyt obrotowy, leasing czy udział w przetargach. Dzięki temu narzędziu przedsiębiorcy mogą uniknąć konieczności blokowania swoich środków i zasobów majątkowych, co pozwala im na większą elastyczność w zarządzaniu finansami. W szczególności dotyczy to firm biorących udział w przetargach, które dzięki poręczeniom wadialnym nie muszą angażować własnych kapitałów.

Jak przystąpić do programu?

Firmy zainteresowane wsparciem mogą zgłaszać się do Dolnośląskiego Funduszu Gospodarczego Sp. z o.o., mieszczącego się przy ul. Kasztanowej 3-5a we Wrocławiu. Szczegółowe informacje na temat oferty oraz procedur aplikacyjnych dostępne są u Pośrednika Finansowego.

Dzięki wsparciu oferowanemu przez Dolnośląski Fundusz Rozwoju, przedsiębiorstwa z Dolnego Śląska mogą odbudować swoją działalność, inwestując w rozwój i umacniając swoją pozycję na rynku, jednocześnie przyczyniając się do odbudowy lokalnej gospodarki po kataklizmie.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek