Orzeł Winter Cup 2019, U-13 – Brąz dla AP Dzierżoniów!
W sobotę reprezentanci rocznika 2006/07 APD zostali oddelegowani do rozgrywek w Ząbkowicach Śląskich wśród zaproszonych 10 zespołów, podzielonych na dwie grupy.
Pierwsze starcie było mocnym wejściem i mocną wygraną 5:0 z zespołem Bielawianki Bielawa. Trzeba jednak przyznać, że mimo zwycięstwa, dziewczęta (rocznik 2004/05) rozegrały z nami bardzo wymagający mecz a i w kolejnych pojedynkach pokazały się z bardzo dobrej strony.
Starcie z Atomem Grądy - Goświnowice rozpoczęliśmy zgodnie z założeniami i szybko strzeliliśmy 3 bramki, jednak w 8 minucie spotkania pojawiło się sporo błędów indywidualnych, które sprawiły, że rywal pokonał nas 4:3.
W szatni szybka suszarka od trenera, wyciągamy wnioski i bierzemy się do roboty co przekłada się na wyniki w kolejnych meczach i awansujemy do półfinału!!!
Drużyna gospodarzy AS Orzeł Ząbkowice serwuje nam niezwykle zacięty pojedynek.
Jako pierwsi tracimy gola, ale pełni wiary walczymy dalej. Pojawia się sporo dogodnych sytuacji na zdobycie goli, ale piłka odbija się od słupków albo trafia prosto do rąk bramkarza...
Honor naszej drużyny broni Maciek Moczerad, który celnym strzałem doprowadza do remisu.
Ostateczny wynik zależy od rzutów karnych i tutaj Orły odlatują zwycięsko 0:2 :-(
Za to 3 miejsce bardzo łatwo i zasłużenie wygrywamy z Zamkiem Kamieniec Ząbkowicki 5 pięknymi bramkami!
Poza tym statuetka najlepszego bramkarza turnieju trafiła do naszego Michała Janowicza, a najlepszym zawodnikiem na boisku tym razem był niezawodny Natan Krzyczmonik!
Brawo chłopaki!
Kolejny dobrze rozegrany turniej przez zawodników Akademii Piłkarskiej Dzierżoniów i kolejne podium!
Tak trzymać drużyna!
Akademia Sportu Orzeł Zabkowice
Akademia Piłkarska Dzierżoniów
LKS Atom Grądy-Goświnowice
KS Małapanew Ozimek
UKS Gryf Świdnica - Oddział Pastuchów
KS Polonia Bystrzyca Kłodzka
Zamek Kamieniec Ząbkowicki
UKS Bielawianka Bielawa - kobiety
MKS Sparta Ziębice
GZ LZS Grodków
Klasyfikacja Końcowa:
-
Atom Grądy
-
AS Orzeł Zabkowice
-
AP Dzierzoniow
-
Zamek Kameniec Ząbkowicki
Wyniki:
AP Dzierżoniów – Bielawianka Bielawa (dziewczyny) 5-0
AP Dzierżoniów – Atom Grądy 3-4 z 3-0!
AP Dzierżoniów – LZS Grodków 3-1
AP Dzierżoniów – Sparta Ziębice 3-0
Półfinał:
AP Dzierżoniów – Orzeł Ząbkowice 1-1, karne 0-2
Mecz o III miejsce:
AP Dzierżoniów – Zamek Kamieniec 5-0
Skład:
Michał Janowicz, Dominik Orawiec
Łukasz Malawski – 3 gole,
Maciej Moczerad – 4 gole, 1 asysta
Michał Latacz – 1 gol,
Oliwier Zagajewski – 3 gole, 1 asysta
Natan Krzyczmonik – 4 gole
Dawid Kuzyk – 4 gole, 3 asysty
Wojciech Siekierka – 1 gol
Patryk Darasz – 2 asysty
Kamil Grzelak
Trener: Krystian Sota
Dodaj komentarz
Komentarze (0)