IV Piknik Historyczny

dzisiaj, 9 godz temu 182 0

Powiat Dzierżoniowski zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu dzierżoniowskiego na Piknik Historyczny, który odbędzie się 6 czerwca w Dolinie Tatarskiej.

Tegoroczny piknik zabierze uczestników w podróż do kulinariów średniowiecza. Podczas wydarzenia historia ożyje za sprawą wyjątkowego wykładu poświęconego średniowiecznym kulinariom, ich znaczeniu, tradycji oraz wpływu na ówczesne życie codzienne. Następnie odbędzie się Powiatowy Konkurs Średniowiecznego Jadła, w którym każda szkoła reprezentowana przez zespół uczniów wraz z opiekunem przygotuje tradycyjny stół z potrawą inspirowaną kuchnią średniowieczną. Komisja konkursowa oceni zarówno walory smakowe i estetyczne przygotowanych dań, jak i sposób ich prezentacji oraz ogólną aranżację stoiska.

Dodatkowym elementem wydarzenia będzie spacer po ścieżce przyrodniczej w Dolinie Tatarskiej, pozwalający uczestnikom na poznanie lokalnych walorów przyrodniczych i odpoczynek w otoczeniu natury. Na zakończenie pikniku przewidziane jest ognisko integracyjne dla wszystkich uczestników wydarzenia. Celem Pikniku Historycznego jest popularyzacja wiedzy historycznej oraz rozwijanie zainteresowań młodzieży poprzez działanie praktyczne, współpracę w grupie i integrację międzyszkolną. Wydarzenie to jest platformą wymiany doświadczeń między młodzieżą różnych szkół, a jednocześnie zachętą do pogłębiania wiedzy o przeszłości. Uczestnictwo pozwala nie tylko na rywalizację i zdobycie nagród, ale także buduje poczucie wspólnoty oraz rozwija kreatywność i umiejętność pracy w zespole.

Piknik historyczny rozpocznie się o godzinie 10:00 i potrwa do 14:00.

Serdecznie zachęcamy wszystkie szkoły ponadpodstawowe z powiatu dzierżoniowskiego do zgłoszenia swoich reprezentacji i wspólnego odkrywania smaków średniowiecza.

Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek