Dzień Kobiet w Niemczy
Na Dzień Kobiet Niemczański Ośrodek Kultury przygotował przemiły wieczór, w którym poszczególne punkty programu przeplatały się z fantastycznymi występami nowej formacji muzycznej Dixieland Retro Band z Dzierżoniowa pod kierunkiem Tadeusza Krupnika. Spotkanie rozpoczęło się rymowanym wstępem poprowadzonym przez Króla Bolesława Chrobrego – w tej roli niezastąpiony Marek Doruch, oraz gospodarza miasta – komesa Grzegorza, czyli burmistrza Grzegorza Kosowskiego.
Włodarzom towarzyszyli mali pomocnicy: Hania i Bartek Milak oraz Szymon Szymański, którzy dzielnie i z wyjątkowym wdziękiem pomagali we wszystkich potrzebach, jakie rodził program spotkania.
W programie była prelekcja Julii Pałetko z Muzeum Narodowego we Wrocławiu pt. "Ubiór w średniowieczu X-XI w.” – można było nie tylko obejrzeć wzory wczesnośredniowiecznych strojów podczas multimedialnej prezentacji, ale również dotknąć a nawet przymierzyć części garderoby wiernie odtworzone dla potrzeb rekonstrukcji historycznych. Były recytacje w wykonaniu młodego pokolenia w wykonaniu Szymona Szymańskiego i Natalii Zawadzkiej. Była też zapowiedź wieczornicy o żelaznych damach średniowiecza planowanej na połowę kwietnia, na którą NOK zaprasza już teraz.
Najmilszą Niemczanką została Janina Wróblewska, którą król i komes uroczyście, ale i z humorem ukoronowali średniowiecznym czepcem. Wszystkie Panie otrzymały przepiękne róże z bibuły wykonane przez Annę Mikę.
Imprezę zakończyły cytaty i sentencje przygotowane przez Ewę Mateusiak, a odczytane z duszą przez Andrzeja Kukułę.
Foto.: Wojciech Bolesta - Doba.pl
Przeczytaj komentarze (6)
Komentarze (6)
Ośrodek Kultury nie jest w Niemczy dla młodych, niestety.