Z Biało-Czerwoną na sportowo

środa, 7.5.2025 05:40 360 1

W dniach 1-5 maja 2025 odbyła się czwarta edycja wydarzenia pn. "Z BIAŁO-CZERWONĄ NA SPORTOWO" w ramach, której odbył się Bieg Flagi i Bieg Konstytucji 3 Maja.

Celem wydarzenia było:
- Wyrażenie szacunku do flagi i propagowanie polskiej tożsamości oraz symboli narodowych
- Upamiętnienie 234 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja poprzez ukazanie wartości sportu, rekreacji, które mogą jednoczyć wszystkich Polaków dla jednego celu jakim jest wspólnota narodowa
- Zachęcenie do aktywności fizycznej i wzmocnienie zdrowia
- Promocja olimpizmu, rywalizacji w duchu fair-play oraz idei – „ważny jest udział a nie zwycięstwo”
Aktywności miały charakter patriotyczno–rekreacyjno-integracyjny, co oznaczało, że każdy uczestnik w dowolnym miejscu na świecie pokonywał marszem, biegiem, na rowerze, itp. dystans od 5-10 lub więcej kilometrów z flagą lub z motywem biało-czerwonym, jednorazowo lub „na raty”.

Biało-Czerwona połączyła wirtualnie liczną społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 im. Pieszyckiej Harcerskiej Organizacji Podziemnej w Pieszycach, członków i sympatyków Bielawska Akademia Biegania oraz uczestników indywidualnych z powiatu oraz województwa jak i z całego kraju, którzy łącznie pokonali ponad 400 km.

W pierwszych dniach majówki kilometry z biało-czerwoną pokonywane były w zasadzie w wielu miejscach Polski jak i Europy. Nasze barwy narodowe połączyły w sumie ponad 30 pasjonatów aktywności fizycznej. Organizatorem wydarzenia był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bielawie, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Pieszyckiej Harcerskiej Organizacji Podziemnej w Pieszycach a partnerem technicznym Bielawska Akademia Biegania.

Dla uczestników został przygotowany pamiątkowy okolicznościowy medal.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy pokonanego dystansu i dziękujemy za aktywny patriotyczny udział oraz sympatyczną wirtualną majówkową atmosferę.

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Zazdrośnik środa, 07.05.2025 08:42
Nie wiedziałem że Grzesio biega z żoną