Kontynuacja nagrodzonego projektu ekologicznego w szkole społecznej w Słonem w Kudowie-Zdroju

czwartek, 18.8.2022 11:30 793 0

Szkoła w Słonem rozwija swoją ofertę dla uczennic i uczniów, a także dla społeczności lokalnej między innymi dzięki programom: Erasmus+ oraz Europejskiego Korpusu Solidarności. Od lat ekologia stanowi jeden z głównych tematów działań. We wrześniu 2021 szkoła zastała nominowana do prestiżowej nagrody edukacyjnej EDUINSPIRACJE 2021 za projekt ekologiczny Eko-Lokalni. Projekt postanowiliśmy kontynuować jako Eko-Lokalni 2.0 dzięki wsparciu 5 wolontariuszy Europejskiego Korpusu Solidarności związanych blisko ze szkołą w Słonem.

W projekcie Eko-lokalni 2.0 koncentrowaliśmy się na poszerzeniu wiedzy o wyzwaniach ekologicznych i sposobach działania, aby żyć bardziej ekologicznie. Dużą uwagę poświęcaliśmy koncepcji „zero waste” poprzez warsztaty w szkole, nieustannie kładliśmy nacisk na segregację i ograniczanie ilości śmieci. Dbaliśmy o środowisko naturalne sadząc drzewa w Parku Narodowym Gór Stołowych, współtworząc akcję „Góry są w Porządku” i Dzień Ziemi a także organizując rowerową wiosnę w szkole.

W projekcie chcieliśmy promować ekologie w praktyce – poprzez sadzenie drzew, sprzątanie szlaków, szycie woreczków na zakupy, częstsze korzystanie z rowerów i bidonów, właściwe segregowanie śmieci. Chcemy by nasze działania w projekcie inspirowały ludzi wokoło do bardziej świadomych decyzji i większej dbałości o środowisko. [-]

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek