Jubileusz X-lecia Oddziałów Psychiatrycznych Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłodzku

środa, 7.9.2022 10:02 253 0

Dzisiaj w Muzeum Ziemi Kłodzkiej, władze Powiatu Kłodzkiego: Maciej Awiżeń starosta kłodzki, Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczak wicestarosta kłodzki oraz Piotr Marchewka członek Zarządu Powiatu, na zaproszenie Jadwigi Radziejewskiej dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłodzku wzięli udział w obchodach jubileuszu X-lecia działalności Oddziałów Psychiatrycznych. W spotkaniu wzięli również udział przedstawiciele samorządu miasta i gminy Kłodzko, przedstawiciele współpracujących instytucji i zaproszeni goście.

Starosta, wicestarosta i członek Zarządu złożyli serdeczne gratulacje z okazji jubileuszu Pani dyrektor Jadwidze Radziejewskiej i ordynatorom Oddziałów Psychiatrycznych: Wojciechowi Idczakowi, Pawłowi Chludzińskiemu i Maciejowi Jędrychowi, a także przekazali podziękowania dla całego personelu Oddziałów Psychiatrii ZOZ w Kłodzku. Obecnie w Zespole Opieki Zdrowotnej w Kłodzku, działają trzy Oddziały Psychiatryczne:1. Oddział Psychiatrii Ogólnej; 2. Oddział Psychiatrii o Podstawowym Stopniu Zabezpieczenia; 3. Oddział Psychiatrii o Wzmocnionym Stopniu Zabezpieczenia.W związku z ogromną potrzebą świadczenia usług medycznych z zakresu psychiatrii, jakie zauważa dyrekcja szpitala powiatowego, planowane jest stworzenie Centrum Zdrowia Psychicznego w powiatowym szpitalu w Kłodzku.

Zdrowie psychiczne jest szalenie ważne na wszystkich etapach życia, od dzieciństwa poprzez dojrzewanie aż do dorosłości. Niepokojące dane i prognozy na temat zdrowia psychicznego pokazują, że zaburzenia psychiczne są poważnym i narastającym problemem na całym świecie, także w naszym kraju. W ostatnim czasie pandemia Covid-19 wywarła ogromny negatywny wpływ na zdrowie psychiczne i samopoczucie ludzi na całym świecie, wiele osób doświadczyło i nadal doświadcza różnego rodzaju traum i depresji. Dlatego tak ważna jest promocja i edukacja w temacie zdrowia psychicznego, a także informacja dla mieszkańców powiatu, że w ZOZ w Kłodzku, są miejsca ze specjalistami, gdzie można znaleźć pomoc w tej trudnej chorobie.

W ramach obchodów X-lecia powstania Oddziałów Psychiatrycznych w Podmiocie Leczniczym ZOZ w Kłodzku, informujemy, że w dniu 07.09.2022 roku w godzinach 09:00-12:00 w Punkcie poradnictwa zdrowia psychicznego znajdującego się na Placu Jedności (dawny punkt wymazowy na dworcu), będzie do dyspozycji mieszkańców lekarz psychiatra. Zapraszamy chętne osoby do skorzystania z porady. [-]

Dodaj komentarz

Komentarze (0)