[FOTO] Kolorowo i radośnie – relacja z Gminnego Jarmarku Wielkanocnego w Pszennie

dzisiaj, 6 godz temu 399 0

W sobotnie popołudnie sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej w Pszennie zamieniła się w tętniące życiem centrum lokalnej kultury i świątecznego smaku. Odybywa się tu doroczny Gminny Jarmark Wielkanocny, który jak co roku przyciągnął tłumy mieszkańców i gości.

Zgodnie z zapowiedzią wójta gminy Świdnica, Bartłomieja Strózika, wydarzenie rozpoczęło się punktualnie o godzinie 13:00 i już od pierwszych chwil wypełniło się śmiechem, muzyką i aromatem świątecznych specjałów.

 Radosną atmosferę budowały występy dzieci i młodzieży z lokalnych szkół i ośrodków kultury – ich zaangażowanie, śpiew i taniec spotkały się z gromkimi brawami i wzruszeniem publiczności. Dla wielu rodzin była to wyjątkowa okazja, by zobaczyć swoje pociechy na scenie w wielkanocnym repertuarze.

 Nie zabrakło oczywiście tego, co w jarmarku najważniejsze – stołów wielkanocnych uginających się od tradycyjnych potraw, wypieków i rękodzieła ludowego. Sołectwa gminy Świdnica oraz panie z kół gospodyń wiejskich zadbały o każdy szczegół – od pachnących bab wielkanocnych, przez żur na zakwasie, aż po misternie zdobione pisanki i stroiki.

 Frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów. Mieszkańcy tłumnie przybyli, by poczuć atmosferę zbliżających się świąt, porozmawiać z sąsiadami i skosztować tego, co najlepsze w lokalnej kuchni.

Wójt Bartłomiej Strózik podkreślił, że takie wydarzenia są nie tylko okazją do kultywowania tradycji, ale też wzmacniają więzi między mieszkańcami. – To święto wspólnoty i naszej kultury. Jesteśmy dumni z tego, co razem tworzymy – mówił podczas otwarcia jarmarku.

 Wielkanocny klimat w Pszennie dało się poczuć w każdym kącie sali – i w świątecznych dekoracjach, i w serdecznych rozmowach, i w dziecięcych uśmiechach. Gminny Jarmark Wielkanocny pokazał po raz kolejny, że w Świdnicy święta mają nie tylko smak, ale też duszę.

FOTO DOBA.PL

Dodaj komentarz

Komentarze (0)