komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

wtorek, 26 marca 2019

Larysy, Emanyela

"Gdybyś żyła, byłabyś Zosią"

czwartek, 13.12.2018 11:29 , komentarze: 4 , odsłony: 7188
kategorie artykułu:

Niestety, pomimo szeroko zakrojonych działań, przepytania i przesłuchania kilkuset osób, do dnia dzisiejszego nie udało ustalić się ani sprawcy zabójstwa noworodka, którego zwłoki znaleziono w kwietniu na śmietnisku, ani jego matki. Śledztwo zostało umorzone.

Makabrycznego znaleziska, w połowie kwietnia tego roku, dokonali pracownicy sortowni śmieci w podświdnickich Sulisławicach. W foliowym worku na śmieci, z pępowiną i łożyskiem, znajdowały się zwłoki noworodka. Feralnego dnia, na wysypisko przywieziono transporty odpadów z terenu powiatu świdnickiego, jeleniogórskiego, okolic Wrocławia i Opola.

- W Zakładzie Medycyny Sądowej przeprowadzono sekcję zwłok noworodka. Biegli ustalili, że dziecko urodziło się żywe i żyło ok.pół godziny. Na ciele dziewczynki  ujawniono obrażenia ciała pośmiertne i te zadane za jej życia. W okolicy szyi noworodek miał podbiegnięcia krwawe, nie mamy wątpliwości, dziecko zostało uduszone - mówi Marek Rusin, szef świdnickiej Prokuratury Rejonowej. - W trakcie śledztwa przepytano blisko tysiąc osób, przeprowadzono także badania sądowe, ginekologiczne wytypowanych kobiet. Otrzymaliśmy również z Narodowego Funduszu Zdrowia pięć tysięcy nazwisk pacjentek, które były w tym czasie w ciąży. 

Śledczy, dzięki nowoczesnym technikom, dysponują materiałem genetycznym matki, który wprowadzono do policyjnych baz danych.

- Jest to bardzo ważny dowód dzięki, któremu być może uda się ustalić kobietę, która dziewczynkę urodziła. Dobrzy ludzie postawili na cmentarzu także pomnik i opatrzyli go napisem "Gdybyś żyła, byłabyś Zosią".  Być może i ta okoliczność spowoduje, że ktoś będzie miał wyrzuty sumienia i coś powie. Mieszkańcy miasta też o tej zbrodni nie zapomną - mówi prokurator Rusin.

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat, na terenie powiatu świdnickiego, doszło do jednego, podobnego zdarzenia. W tamtym przypadku, również umorzono postępowanie z powodu niewykrycia sprawcy.

- Nie oznacza to jednak, że nic się w tej sprawie dziać nie będzie. Cały czas prowadzone będą działania operacyjne - zapewnia szef świdnickiej Prokuratury Rejonowej.

fot. pixabay

 

Wasze komentarze

To nie matka tylko suka ***ona
niedziela, 16.12.2018 08:19 autor: Ddz

wczoraj, 15 godz temu
7
wtorek, 5.3.2019 09:20
23
środa, 30.1.2019 12:08
3
czwartek, 13.12.2018 11:29
4
piątek, 7.12.2018 16:07
piątek, 13.4.2018 14:50
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Majówka na Węgrzech
Majówka na Węgrzech
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D