komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

czwartek, 9 lipca 2020

Lukrecji, Weroniki

Najstarsza wolontariuszka szyjąca maseczki doceniona

sobota, 16.5.2020 09:18 , komentarze: 2 , odsłony: 1171
kategorie artykułu:

O blisko 100-letniej pani Janinie, która z zaangażowaniem szyła maseczki dla świdnickich przychodni napisaliśmy jako pierwsi. Historia ta poruszyła serca internautów na całym świecie, a seniorka stała się niejako symbolem wolontariatu w tych trudnych czasach. 

fot. UM Świdnica

- Prababcia  należy do związku osób niewidomych ze względu na operację zaćmy, którą przeszła jakiś czas temu, ma różne dysfunkcje wynikające z wieku, między innymi problemy z ręką i problemy z chodzeniem, ale mimo swojego wieku świetnie się trzyma. Od zawsze uwielbiała ręczne robótki, cały czas robi nam na drutach kapcie. Gdy przyszła do mnie i mojej mamy pokazując nam uszytą przez siebie maseczkę, oniemiałyśmy. Wyciągnęła materiały, gumki i rozpoczęła produkcję. Wczoraj spod ręki prababci wyszło 20 maseczek, które przekaże przychodni Medyk. Dopóki jej sił starczy będzie szyła kolejne - opowiadała nam prawnuczka pani Janiny, Agata. - Pomyślałam, że jej zawziętość, postawa i chęć niesienia dobra zasługuje na uznanie i swego rodzaju wyróżnienie. Słyszymy w mediach, że krawcowe szyją maseczki, harcerze, więźniowie, ale nie spotkałam się jeszcze z historią osoby prawie stuletniej - dodaje.

Podczas piątkowego wydania Dzień Dobry TVN została nagrodzona statuetką pozytywki. Aż 49% widzów uznało, że to mieszkanka Milikowic powinna zostać wyróżniona.

Gratulujemy!

 
Nowy wątek


Wasze komentarze

wspaniała Babcia. Dużo zdrówka.
poniedziałek, 18.05.2020 09:55 autor: Wiesia
BABCIA NA PREZYDENTA
sobota, 16.05.2020 14:03 autor: Lato
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele