komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

niedziela, 21 lipca 2019

Daniela, Diany

Kolorowe opaski, kategorie pilności- SOR-y wprowadzają triaż

wtorek, 25.6.2019 09:47 , komentarze: 8 , odsłony: 1874
kategorie artykułu:

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak i wiceminister zdrowia Zbigniew Król uczestniczyli w uroczystości zawarcia umów partnerskich pomiędzy Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym a podmiotami, w których funkcjonują szpitalne oddziały ratunkowe na Dolnym Śląsku. Umowy zostały zawarte w ramach realizacji projektu „Tryby Obsługi Pacjenta w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym (TOP SOR)”.

TOP SOR to projekt Ministerstwa Zdrowia mający na celu ujednolicanie sposobu przyjmowania pacjentów w SOR-ach względem pilności (stanu zdrowia).  Pacjenci przyjmowani do SOR będą poddawani badaniu - TRIAGE, po którym zostanie im przydzielona kategoria pilności według jednolitych zasad w całym kraju (numer, opaska z odpowiednim kolorem).  Zakupiony zostanie odpowiedni sprzęt (monitor do wyświetlania informacji, drukarka do drukowania numerków i opasek).

Projekt będzie realizowany w 232 szpitalnych oddziałach ratunkowych w całym kraju. Całkowity koszt to blisko 40 milionów złotych z czego większość środków pochodzić będzie z unijnego dofinansowania. 

W świdnickim szpitalu Latawiec TRIAGE funkcjonuje od lat. Teraz jednak najpierw pacjent będzie musiał pobrać numerek, zostanie wezwany do rejestracji gdzie personel dokona jego kategoryzacji pod względem pilności. Pacjent będzie informowany o przewidywanym czasie oczekiwania na pierwszy kontakt z lekarzem oddziału. W obszarze segregacji medycznej, rejestracji i przyjęć umieszczone zostaną wyświetlacze, na których prezentowana będzie informacja o liczbie osób oczekujących na przyjęcie i czasie oczekiwania w poszczególnych kategoriach.

- Mam obawy co do tego systemu, ale poczekamy na jego wprowadzenie. Na razie podpisaliśmy umowę z LPR, który będzie rozpisywał przetargi na zakup sprzętu - mówi dyrektor szpitala Grzegorz Kloc.

 

Wasze komentarze

sranie w banie
środa, 26.06.2019 15:05 autor: Mnietek
piątek, 19.7.2019 09:16
czwartek, 18.7.2019 09:29
1
poniedziałek, 15.7.2019 16:24
poniedziałek, 15.7.2019 12:45
poniedziałek, 15.7.2019 08:59
1
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
SKUP AUT
SKUP AUT
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia