komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

poniedziałek, 6 lipca 2020

Gotarda, Dominiki

Kolorowe opaski, kategorie pilności- SOR-y wprowadzają triaż

wtorek, 25.6.2019 09:47 , komentarze: 8 , odsłony: 2761
kategorie artykułu:

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak i wiceminister zdrowia Zbigniew Król uczestniczyli w uroczystości zawarcia umów partnerskich pomiędzy Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym a podmiotami, w których funkcjonują szpitalne oddziały ratunkowe na Dolnym Śląsku. Umowy zostały zawarte w ramach realizacji projektu „Tryby Obsługi Pacjenta w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym (TOP SOR)”.

TOP SOR to projekt Ministerstwa Zdrowia mający na celu ujednolicanie sposobu przyjmowania pacjentów w SOR-ach względem pilności (stanu zdrowia).  Pacjenci przyjmowani do SOR będą poddawani badaniu - TRIAGE, po którym zostanie im przydzielona kategoria pilności według jednolitych zasad w całym kraju (numer, opaska z odpowiednim kolorem).  Zakupiony zostanie odpowiedni sprzęt (monitor do wyświetlania informacji, drukarka do drukowania numerków i opasek).

Projekt będzie realizowany w 232 szpitalnych oddziałach ratunkowych w całym kraju. Całkowity koszt to blisko 40 milionów złotych z czego większość środków pochodzić będzie z unijnego dofinansowania. 

W świdnickim szpitalu Latawiec TRIAGE funkcjonuje od lat. Teraz jednak najpierw pacjent będzie musiał pobrać numerek, zostanie wezwany do rejestracji gdzie personel dokona jego kategoryzacji pod względem pilności. Pacjent będzie informowany o przewidywanym czasie oczekiwania na pierwszy kontakt z lekarzem oddziału. W obszarze segregacji medycznej, rejestracji i przyjęć umieszczone zostaną wyświetlacze, na których prezentowana będzie informacja o liczbie osób oczekujących na przyjęcie i czasie oczekiwania w poszczególnych kategoriach.

- Mam obawy co do tego systemu, ale poczekamy na jego wprowadzenie. Na razie podpisaliśmy umowę z LPR, który będzie rozpisywał przetargi na zakup sprzętu - mówi dyrektor szpitala Grzegorz Kloc.

 

Wasze komentarze

sranie w banie
środa, 26.06.2019 15:05 autor: Mnietek
piątek, 3.7.2020 08:51
73
czwartek, 2.7.2020 11:09
1
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D