komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

wtorek, 10 grudnia 2019

Julii, Danieli

Rozłam w koalicji

czwartek, 31.10.2019 09:03 , komentarze: 4 , odsłony: 2014
kategorie artykułu:

Z dniem 31 października rozwiązana została umowa koalicyjna pomiędzy klubem Obywatelskie Świebodzice a Forum Wspierania Inicjatyw Lokalnych.

Przypomnijmy:

Kontrolę na anonimowy wniosek przeprowadzało CBA. 1 października informacje uzyskane przez służby otrzymał burmistrz Paweł Ozga. Szafraniec został odwołany 25 października. Powodem było zasiadanie przez niego w radzie nadzorczej spółki prawa handlowego. 

Sam Szafraniec w wydanym oświadczeniu napisał, że nie wiedział o obowiązku rezygnacji z funkcji członka rady nadzorczej. Takie tłumaczenie dziwi o tyle, że były wiceburmistrz jest wieloletnim samorządowcem.

Podczas sesji 30 października koalicja została zerwana.

- Umowa została zawarta dla dobra Świebodzic. Jednym z fundamentalnych postanowień umowy było sprawowanie funkcji zastępcy burmistrza przez Mariusza Szafrańca. 25 października został on odwołany. W chwili obecnej, pomimo braku przeszkód formalno-prawnych, nie został powołany ponownie, z winy Pawła Ozgi.  W związku z brakiem porozumienia klub radnych Obywatelskie Świebodzice uważa, że zagrożone są możliwości realizacji programu wyborczego i dziś nie znajdujemy możliwości współpracy w takiej formie, z obecnym burmistrzem - mówił radny Tomasz Czekaj.

- Niektórzy z nas zachowują się jakby nie były osobami dorosłymi. Co mieszkańców obchodzi wojna na górze. Co obchodzą ich wasze relacje? Trzeba było roku żeby się dowiedzieć, że wasze programy nie przystają do siebie? Przecież to było jasne od początku. To jest tylko rok stracony dla Świebodzic i samych mieszkańców. I o tym myślcie. Już na poprzednich sesjach było widać, że coś zgrzyta i, że nie jesteście w stanie się porozumieć co do spraw ważnych dla miasta. Nie załatwiamy tu stanowisk, nie zajmujmy się samymi sobą - mówił radny Łukasz Kwadrans.

Jakie będą następne kroki burmistrza Pawła Ozgi dowiemy się wkrótce.

 

Wasze komentarze

w kazdej kADENCJI PAN mARIUSZ ZAWSZW ROZPIER... AL KOALICJE. gLUPA RZNIE I TYLE LICZYL ZE KASKA BEDZIE Z DWOCH ZRODELEK.zENADA pANIE sZAFRANIEC

czwartek, 31.10.2019 16:05:47 autor: TWOJ KOALICJANT BYLY

dzisiaj, 3 godz temu
1
poniedziałek, 9.12.2019 11:35
poniedziałek, 9.12.2019 12:52
11
poniedziałek, 9.12.2019 11:17
4
niedziela, 8.12.2019 18:58
SKUP AUT
SKUP AUT
Mati Autogaz
Mati Autogaz
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
Wymarzone wesele
Cukiernia Kasia
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Kino Cinema3D
Eldomik serwis AGD
TAXI Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Pośrednictwo EUCO
Przedszkole Abrakadabra