Znikome zainteresowanie postawieniem masztu w mateczniku posła Zyski i europosłanki Zalewskiej

W czterech gminach powiatu świdnickiego staną maszty z biało-czerwona flagą. Wszystko za sprawą projektu, którego organizatorem jest Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, a warunkiem jego realizacji było zebranie wymaganej liczby głosów poparcia mieszkańców gminy. Ci z matecznika posła Zyski i europosłanki Zalewskiej z PiS-u czyli Świebodzic nie poparli pomysłu.

Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu i zbiorą odpowiednią liczbę głosów poparcia poprzez głosowanie online. 

- „Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami.  Ta patriotyczna inicjatywa, realizowana pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, będzie się opierała o zapał i działanie mieszkańców naszych Małych Ojczyzn. Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie. Mamy nadzieję, że angażując mieszkańców naszego kraju, zachęcimy ich do refleksji zarówno nad samym patriotyzmem jak i przyszłością Polski. 100-lecie wiktorii odniesionej w Bitwie Warszawskiej stanowi ku temu doskonałą okazję - czytamy na stronie projektu.

Liczba głosów poparcia w poszczególnych gminach:

Marcinowice: 219

Żarów: 209

Jaworzyna Śl.: 196

Dobromierz: 103

gm. Świdnica: 59

Świdnica: 91

Strzegom: 61

Świebodzice: 6

 

Przeczytaj komentarze (7)

Komentarze (7)

Powiedział, co wiedział... niedziela, 07.02.2021 19:17
E tam jakaś flaga , jakaś tam z du..y bitwa , jakiś tam ten kraj. Kupić sobie z Niemiec Audi żeby wieśniaki zazdrościli, telewizor na całą ścianę coby dobrze wiedzieć supermądre i strasznie śmieszne programy na TVN , popatrzeć w necie co inni tacy sami debile opublikowali na swoim profilu z browarem w łapie. I to jest prawdziwe życie większości mieszkańców ten kraju.
sobota, 06.02.2021 09:07
Miliardy dla miliarderów, flagi dla patriotów
Dweteran piątek, 05.02.2021 11:34
Przy moim domu cały rok jest wywieszona bioało-czerwona i nie potrzeba na to zgody pisowskiej propagandy. Każdy Polski dom to ostoja naszej flagi i o tym pamiętajmy!!!!! Kochajmy Polskę.
pracownik umyslowy piątek, 05.02.2021 13:19
No i chwała ci za to a przy ilu nie wisi nawet w największe święta państwowe.
Nienawiść do PISu przesłania ci oczy na to. "zgoda pisowskiej propagandy"
piątek, 05.02.2021 10:05
Coś mi się wydaje, że samych radnych "PiS" jest więcej, a co z ich rodzinami co z rodzinami Pani Zalewskiej i Pana Zyski, nie popierają rządowego pomysłu? Tyło 6 osób poparcia? Czyli ta "partia władzy" w Świebodzicach nie istnieje, a 2 czlowych Ministrów? Ktoś coś rozumie?
fotomodelka z MDK piątek, 05.02.2021 12:34
to chyba glosowali tylko fufle radni zyski.tj.Czekaj,gasior,madra,cichon,dobo
sz i sam zyska. Inni nie glosowali,zeby nie jaki radny donosiciel ich nie podje...al ze sa w obozie zyski.
Ryżu piątek, 05.02.2021 09:00
Jak by innych potrzeb nie było. Nie czas na ideologię panowie. Czas jest trudny. Kuźwa, Amelce trzeba pomóc, a nie maszty stawiać. Co ci politycy w tych swoich łbach mają.