komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

wtorek, 13 kwietnia 2021

Przemyslawa, Hermenegildy

Kontynuują rewitalizację skweru przy ul. Krasińskiego w Żarowie

czwartek, 8.4.2021 10:44 , komentarze: 0 , odsłony: 110
kategorie artykułu:

Skwer przy ul. Krasińskiego w Żarowie zmienił swój wygląd. Dzięki pracom, które zostały tutaj zrealizowane teren ten zyskał nowy wizerunek. Jest schludnie i estetycznie, a niebawem pojawią się w tym miejscu nowe nasadzenia, postawione zostaną ławki oraz będą zainstalowane kamery monitoringu. Choć to jeszcze nie koniec wszystkich prac, już dziś można podziwiać efekt zrealizowanych inwestycji. 

- W ramach przebudowy skweru przy ul. Krasińskiego w Żarowie zainstalowaliśmy nowe oświetlenie, wykonaliśmy chodnik, ciągi piesze, przebudowaliśmy miejsca parkingowe i przygotowaliśmy podłoże pod nowe nasadzenia. Wszystkie dotychczasowe prace sfinansowane zostały ze środków budżetu gminy Żarów, a ich łączny koszt wyniósł blisko 100 tysięcy złotych. Prace z zagospodarowaniem terenu jeszcze się nie zakończyły, niebawem zainstalowany zostanie nowy monitoring. Pojawią się także nowe nasadzenia, które z pewnością upiększą to miejsce – mówi Agnieszka Gołuch z Referatu Gospodarki Komunalnej i Inwestycji Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Projekt rewitalizacji skweru przygotowany został wspólnie przez Urząd Miejski w Żarowie i Fundację Inicjatywa B, a sponsorem strategicznym przedsięwzięcia jest Polska Ceramika Ogniotrwała „Żarów” Sp. z o.o.

Czekamy jeszcze na ostatnie już etapy rewitalizacji skweru. Dzięki zrealizowanym pracom, teren ten z pewnością stanie się dobrym miejscem do wypoczynku i spotkań mieszkańców naszego miasta. Niebawem będzie można tutaj przysiąść na nowych ławkach, poczytać książkę i zrelaksować się w otoczeniu zieleni. 

 

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 3 godz temu
dzisiaj, 5 godz temu
poniedziałek, 12.4.2021 13:21
poniedziałek, 12.4.2021 12:46
piątek, 9.4.2021 09:38
piątek, 9.4.2021 09:35
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra