komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 8 sierpnia 2020

Cypriana, Emiliana

Ma 92 lata i nie zwalnia tempa. Jest prawdopodobnie najstarszym pracującym fryzjerem w Polsce

piątek, 12.6.2020 13:32 , komentarze: 1 , odsłony: 2509
kategorie artykułu:

W 2014 roku otrzymał tytuł Zasłużony dla Ziemi Strzegomskiej. Marian Teodorczyk jest prawdopodobnie najstarszym, ciągle pracującym fryzjerem w Polsce. W powrocie do pracy i klientów nie przeszkodziło mu także zamrożenie gospodarki. Z energią wrócił do swoich stałych klientów. I wcale nie zamierza zwalniać tempa!

Pan Marian swoją karierę we fryzjerstwie rozpoczął w latach czterdziestych od ukończenia szkoły i otrzymania tytułu zawodowego. Swój pierwszy zakład otworzył w Strzegomiu w 1957 roku.

- Gdyby człowiek nie lubił, to by dotychczas nie pracował już może. Ale jak już się zaczęło, to tak już człowiek musi. W innym zawodzie nigdy nie pracowałem. Nogi jakoś zdrowe, wychowany na wsi chłopak - opowiadał pan Marian dziennikarzom stacji TVN.

Dziś ma stałych klientów, nawet takich, którzy przychodzą na ścięcie włosów od... kilkudziesięciu lat. Pana Mariana znają także doskonale mężczyźni, którzy skoszarowani byli w strzegomskiej jednostce wojskowej.

- Połowa jednostki do niego chodziła. Wspaniały fachowiec i człowiek - wspomina pan Ryszard.

Fryzjer, pomimo trwającego kilka tygodni zamrożenia gospodarki, podczas którego zakłady fryzjerskie musiały pozostać zamknięte, przetrwał i wrócił do pracy.

- Trzeba było zamknąć. Pracownicy, jak chciałem utrzymać, to trzeba było zapłacić. Jak człowiek tyle lat pracuje to zawsze sobie coś odłożył. Nawet nie staraliśmy się o tę zapomogę - dodaje pan Marian.

 

 

Wasze komentarze

Chodzę do tego Pana regularnie. Strzyże powoli ale bardzo...
piątek, 12.06.2020 20:36 autor: Szyszko
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia