komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

środa, 25 listopada 2020

Erazma, Katarzyny

Niższy podatek transportowy!

środa, 18.11.2020 08:20 , komentarze: 0 , odsłony: 118
kategorie artykułu:

Nowe stawki podatku od środków transportowych, przyjęcie Strategii Rozwoju Gminy Dobromierz, programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz zmiany w budżecie i w wieloletniej prognozie finansowej były przedmiotem obrad listopadowej sesji Rady. Dobromierz chce zachęcić właścicieli ciężarówek, autobusów i pozostałych pojazdów niższym podatkiem od środków transportowych. Od przyszłego roku stawki pójdą znacznie w dół - tak uchwalili radni.

- Zdecydowaliśmy się na ukłon w stronę przedsiębiorców, którzy znacznie odczuli skutki pandemii. Chcemy żeby nie uciekali i płacili podatki w naszej gminie. Warto przy tym zachęcić kolejne firmy, które są zainteresowane zarejestrowaniem pojazdów właśnie u nas. Mamy nadzieję, że redukcja obciążeń przełoży się na wyższe wpływy do budżetu - komentuje wójt Jerzy Ulbin.

Po trwającym kilka miesięcy procesie związanym z opracowaniem Strategii Rozwoju Gminy Dobromierz na lata 2021-2027, radni przyjęli przedłożony im dokument, który stanowić będzie podstawę do prowadzenia długookresowej polityki rozwoju przez władze samorządowe. Dokument wyznacza najistotniejsze kierunki rozwoju gminy, określa wizję, misję, założone obszary i cele strategiczne oraz pola i cele operacyjne. Ponadto nowa strategia rozwoju gminy wpisuje się w aktualne uwarunkowania wewnętrzne i zewnętrzne rozwoju społeczno-gospodarczego, które uległy dynamicznym zmianom oraz w perspektywę finansową Unii Europejskiej na lata 2021-2027, będąc jednocześnie spójną z dokumentami strategicznymi na poziomie regionalnym i krajowym.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 18 godz temu
poniedziałek, 23.11.2020 12:17
poniedziałek, 23.11.2020 11:57
piątek, 20.11.2020 13:31
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki