Są zarzuty dla byłej sołtyski. Kobiecie grozi do 5 lat pozbawienia wolności

czwartek, 5.8.2021 08:56 2008 3

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi byłej sołtysce Krzyżowej Agnieszce S., za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad swoim psem. 

Historię psiego seniora opisywaliśmy 22 czerwca. Inspektorzy DIOZ-u interweniowali w Krzyżowej, gdzie interwencyjnie odebrali bardzo chorego czworonoga. 

Pomimo środka nocy, chwilę przed godziną 3:00, nasi inspektorzy odebrali od byłej sołtys wsi Krzyżowa (powiat świdnicki) Agnieszki S., skrajnie zaniedbanego, zagłodzonego i „wysuszonego” do granic możliwości psa. Zwierzę praktycznie nie przejawia żadnych oznak życia. Przed nami ponad 60 km by dojechać do najbliższej wrocławskiej całodobowej kliniki. To kolejny pies, o którego walka o życie nie będzie najłatwiejsza - mówił Konrad Kuźmiński.

Niestety, pomimo zaangażowania i udzielonej psu pomocy podjęto decyzję o konieczności przeprowadzenia eutanazji humanitarnej. Proces chorobowy był już tak zaawansowany, że nie było szans na poprawę jakości życia zwierzaka.

Śledztwo w tej sprawie niemal natychmiast wszczęła Prokuratura Rejonowa w Świdnicy. 

W toku postępowania przesłuchaliśmy świadków. Były osoby, które widziały pogarszający się stan psa i zwracały właścicielce uwagę, że powinna się nim zająć – mówi w Wyborczej prokurator rejonowy Marek Rusin. - Ostatnie szczepienie miał wykonane w czerwcu 2020 roku i wówczas był jeszcze zdrowy - mówi prokurator. - Stan jego pogarszał się z miesiąca na miesiąc, bo właścicielka nie zapewniła mu opieki medycznej, właściwych warunków bytowania i odżywiania. Przez rok pies powoli umierał w ogromnym cierpieniu. To, że był stary i chory, nie usprawiedliwia postępowania właścicielki.

Agnieszce S. za znęcanie się nad swoim psem ze szczególnym okrucieństwem grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

Qwerty sobota, 28.08.2021 21:45
Zagłodzić ja ktego psa,s**a jedna
czwartek, 05.08.2021 16:45
Nie pisać ile grozi tylko zamykać na tyle co grozi!
Borys czwartek, 05.08.2021 11:43
A co z następną sołtyską z Mysłakowa?