Rozpoczynają się prace remontowe w budynku byłego liceum w Ziębicach

poniedziałek, 8.8.2022 15:00 567 0

Ruszamy z projektem inkubatora przedsiębiorczości - budynek dawnego liceum przy ul. Kościuszki 15 zostanie zamieniony na biura, które mają umożliwić i ułatwić przedsiębiorcom rozpoczęcie swojej działalności gospodarczej w Ziębicach. W poniedziałek 8 sierpnia br. nastąpiło przekazanie placu budowy wykonawcy. Prace będzie wykonywała firma As-Bud pana Adama Szawełło z Nysy.

Zgodnie z projektem, który uzyskał unijne dofinansowanie, Gmina Ziębice ma przygotować pomieszczenia biurowe, udostępnić obiekt osobom niepełnosprawnym, a w efekcie doprowadzić do podjęcia działalności w obiekcie przez 5 firm. - Bardzo cieszę się, że byłe liceum, budynek, który łączy się ze wspomnieniami wielu pokoleń ziębiczan, będzie miał swoje nowe przeznaczenie - mówi burmistrz Mariusz Szpilarewicz. Dla burmistrza jest to też spełnienie kolejnego punktu programu wyborczego.

Przez kilka ostatnich miesięcy obiekt służył jako schronienie dla uciekających przed wojną obywateli Ukrainy, jednak w związku z koniecznością realizacji umowy na inkubator, uchodźcy, którzy jeszcze pozostali w liceum zostali przeniesieni do innych obiektów gminnych. Od teraz zaczynają się prace remontowe, które zakończą się na początku przyszłego roku. Po zakończeniu remontu i po wyposażeniu pomieszczeń dawne liceum stanie się przestrzenią dla przedsiębiorców. W założeniu pomieszczenia biurowe będą wynajmowane po bardzo atrakcyjnej stawce, z preferencją dla tych, którzy rozpoczynają swoją działalność w Ziębicach. Gmina planuje w budynku liceum wykonanie sali konferencyjno-szkoleniowej, będzie też pomagała w założeniu działalności i jej prowadzeniu.

W biurowcu ma powstać również wspólny sekretariat, wyposażany w potrzebne urządzenia biurowe. Sekretariat będzie umożliwiał obsługę tzw. biur wirtualnych dla firm, które potrzebują jedynie adresu i uproszczonej obsługi. Dla prowadzących działalność w inkubatorze dostępny będzie bezpłatny parking, a osoby niepełnosprawne - zgodnie z wymogiem programu - uzyskają dostęp do poszczególnych kondygnacji budynku za pomocą windy. W budynku liceum znajdzie się też miejsce dla stowarzyszeń działających na terenie miasta.Projekt ziębicki jest częścią partnerskiego projektu pn. „Utworzenie infrastruktury przeznaczonej dla przedsiębiorców w Kłodzku, Ziębicach i Ząbkowicach Śląskich”. Trzy gminy uzyskały na realizację swoich projektów dofinansowanie z RPO w wysokości 14 mln zł, w tym Gmina Ziębice otrzymała dofinansowanie na poziomie 2,15 mln zł.

Gm. Ziębice

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek