"Szadź" i "Wielka Woda" - seriale kręcone w Srebrnej Górze na ekranach [zwiastuny]

środa, 7.9.2022 16:10 3202 2

W ostatnich miesiącach w Srebrnej Górze kręcono aż dwa seriale. Najpierw na terenie basenu zbudowano olbrzymią scenografię do scen serialu Netflixa "Wielka Woda" o powodzi z 1997 troku, a w kwietniu tego roku w centrum miasteczka kręcono zdjęcia do 3 sezonu serialu TVN "Szadź".  Efekty prac ekipy "Szadzi" już możemy oglądać na playerze, premiera "Wielkiej Wody" już na początku października. 

SZADŹ, sezon trzeci

 Trzeci sezon serialowego thrillera z Maciejem Stuhrem w roli głównej kręcony był m.in. w Srebrnej Górze w kwietniu tego roku. Na malowniczych uliczkach tej małej miejscowości pracowała ekipa filmowa i uznani aktorzy. Oprócz wspomnianego już Macieja Stuhra, Aleksandra Popławska, Bartosz Gelner, Karolina Gorczyca, Anna Cieślak, Anna Ilczuk, Mirosław Zbrojewicz, Wiktor Piechowski, Lesław Żurek oraz Marek Kalita. 

Serial można od 3 września oglądać na platformie Player. 

 

WIELKA WODA 

Zdjęcia do tego serialu Netflixa były kręcone w powiecie ząbkowickim m.in. na basenie w Srebrnej Górze (ale także w  Byczeniu i Osinie Wielkiej) w sierpniu ubiegłego roku. Powstała tam scenografia do scen z zalanego miasta podczas "powodzi tysiąclecia".

Lipiec 1997 roku, wielka fala powodziowa zbliża się do Wrocławia. Lokalne władze, na czele z aspirującym urzędnikiem Jakubem Marczakiem, ściągają do miasta wykwalifikowaną hydrolożkę, Jaśminę Tremer, aby za wszelką cenę uratować miasto. W tym samym czasie, Andrzej Rębacz wraca do rodzinnych Kęt pod Wrocławiem nieoczekiwanie stając na czele zbuntowanych mieszkańców wsi. Wielka Woda to sześcioodcinkowy dramat katastroficzny, inspirowany wydarzeniami z okresu powodzi tysiąclecia, która nawiedziła Wrocław i okolice w 1997 roku, w reżyserii Jana Holoubka oraz Bartłomieja Ignaciuka, według scenariuszy Kaspra Bajona i Kingi Krzemińskiej. W rolach głównych: Agnieszka Żulewska, Tomasz Schuchardt, Ireneusz Czop oraz Marta Nieradkiewicz, Mirosław Kropielnicki, Anna Dymna i Tomasz Kot.

Premiera już 5 października 2022. Tylko na Netflix.

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Nowy wątek
Stefan wczoraj, 15 godz temu
Nie wiem gdzie kręcone ale jeśli chodzi o Szadź genialny...
czwartek, 08.09.2022 13:15
jak widac za pisu jest lepiej