52-latek kierował oplem z dożywotnim zakazem, po użyciu alkoholu i bez pasów. Ponadto próbował uciekać przed policją

czwartek, 29.9.2022 15:05 2957 0

Policjanci z grupy Speed w dniu 29 września na terenie powiatu ząbkowickiego zatrzymali kierującego samochodem Opel Combo, który nie dość że jechał po użyciu alkoholu to miał dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. 52-latek odpowie również za niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

W dniu 29 września policjanci z grupy Speed na Drodze Krajowej numer 8 zauważyli samochód Opel Combo, którego kierowca nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Zawrócili za nim i dali wyraźny sygnał do zatrzymania. Kierujący zamiast zareagować i zatrzymać się zgodnie z poleceniami dawanymi przez policjantów zlekceważył dawane mu sygnały zarówno dźwiękowe jak i świetlne nadal kontynuował jazdę tyle, że zwiększoną prędkością.

Mundurowi podjęli pościg za samochodem najpierw „krajową ósemką” by następnie wjechać na drogi powiatowe i gminne gdyż mężczyzna skręcił w kierunku miejscowości Dębowina. Chwilę później 52-latek został zatrzymany. Okazało się, że mieszkaniec powiatu kłodzkiego ma zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych obowiązujący go dożywotnio. Ponad to w czasie zatrzymania przez policjantów był w stanie po użyciu alkoholu. Teraz odpowie nie tylko za wykroczenia ale również złamanie zakazu sądowego i niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

Pamiętajmy, że jazda po alkoholu niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne. Na drodze nie jesteśmy sami. Każdemu zależy, by bezpiecznie dotrzeć do celu, dlatego musimy być odpowiedzialni. Nie pozwalajmy na jazdę na "podwójnym gazie". Nie zgadzajmy się również na podróż z pijanym kierowcą.

Niezwłocznie powiadom Policję, jeśli kiedykolwiek zauważysz zachowanie kierowcy na drodze, które może świadczyć o tym, że jest pod wpływem alkoholu. Wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 112, a funkcjonariusze sprawdzą każdy taki sygnał.

KPP Ząbkowice Śl.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek